Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

İŞTE ATANIN ÇOCUKLARI DÜŞTÜ AMA BAYRAĞI DÜŞÜRMEDİ

 

İslahiye’de bu yıl yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kutlamalarına baygınlık geçirip yere düşen ama elindeki bayragını yere düşürmeyen Fikret Öztürk Ortaokulu öğrencisi  Mustafa Karabulut damgasını vurdu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk BayramıUludere‘de şehit düşen ve dün toprağa verilen Uzman Çavuş Davut Kayalı‘nın cenazesi nedeniyle buruk kutlandı.
İslahiye’de coşkulu bir kutlama programı hazırlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenlikleri, Şırnak Uludere de şehit Olan Uzman Çavuş Davut Kayalı‘nın dün defnedilmesi nedeniyle törenin gösterili bölümü iptal edildi. İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında anıta çelenk konulması başlayan program, saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı sonrası okunan şiirlerle devam etti. Törenin müzikli bölümü ve halk oyunları gösterileri iptal edildi.

Törene Kaymakam Ramazan Yıldırım, 106’ncı Topçu Alay Komutanı Albay Metin Aydın, Belediye Başkanı Kemal Vural, daire amirleri, gaziler, askeri erkan, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı
Kutlamalar esnasında kan şekeri düştüğü belirlenen ve Bayrak tutan Fikret Öztürk Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Mustafa Karabulut, kısa bir baygınlık geçirdi.  Karabulut, yere yığılmasına rağmen elindeki Türk bayrağını bırakmadı. Öğrencinin bayıldığını gören yakınındaki bir asker ve öğretmenler hemen yardımına koştu ve onu alanda hazır bulunan ambulansa taşıdı. Sağlık görevlileri tarafından müdahale edilen Karabulut, ayıldıktan sonra, görevlilerin elinden aldığı Türk bayrağını taşıdı. Kan şekeri düştüğü belirtilen Karabulut, “Bir anda gözlerim karardı ne olduğunu anlayamadım. Elimde bayrak vardı, bırakmak istemedim” dedi. Karabulut’a 112 ekipleri tarafından müdahale edildi.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*