Salı , 25 Ocak 2022
SONDAKİKA

800 MUHTAR VE AİLESİ SURİYE SINIRINDA MEHMETÇİĞE MORAL DESTEĞİNDE BULUNDU

Gaziantep’te merkez ilçe,9 ilçeden mahalle ve mahalle olan köylerden gelen 800 muhtar ve aileleri  Zeytin dalı Afrin Operasyonuna destek vermek amacıyla Kilis Sınırına gittiler.

Daha sonra Gülbaba köyünde askeri birliğe giderek komutanlara moral desteği veren muhtarlar çamsakızı çoban armağanı olarak bir buçuk tonluk bir kurbanlık dana keserek şehitlerimize dua okudular.

Öncüpınar Sınır kapısında toplanan muhtarlar ve aileleri mehter takımıyla birlikte Mehmetçiğe yoğun sevgi gösterilende bulundular.

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Muhtarlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Ökkeş Titiz yaptığı açıklamada “muhtarlarımız ve eşlerini ,çocuklarını bu manevi desteği vermek için Mehmetçiğin yanında mutlaka bulunmalıyız şeklindeki şeklinde çağrımıza uyup gelen  muhtarlarımıza milli duruş adına  saygılarımı iletiyor ve Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’ün,Gaziantep Valimiz Ali Yerlikaya’nın,Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ve danışmanı Ünal Uslu’nun destekleriyle bu kutsal görevimizi Mehmetçiğimizin yanında yerine getiriyoruz” dedi.

Ökkeş Titiz Kilis sınırında hitaben konuşmasında şu cümlelere yer verdi:

9 ilçeden gelen ve ilçelere bağlı  köy mahalleden 800 muhtarımızla,moral kaynağımız mehter takımımızla  askere hediye edeceğimiz 1,5 ton luk kurbanlık danamızla ,Mehmetçik elbiselerimizle  eşlerimiz ve çocuklarımızla “Zeytin Dalı Afrin Operasyonu” na destek vermek için Kilis ve askerimizin çarpıştığı Gülbaba sınırını ziyaret ettik.

Tabi ki bu burada bitmeyecek; Tarihimize ak sayfalara kanla yazdığımız Fransızlara karşı verdiğimiz imtihan unutulmamalı.Çanakkale’yi fitnelere hatırlatmamızda yarar var.ABD’ye AB ye sesleniyorum burada 800 muhtarla beraber “lütfen kirli ellerinizi bu Müslüman topraklarından çekin.81 milyon nüfusumuzla gerektiğinde şu an kapıdan geçip Mehmetçiğimizin yanında olmaya hazırız.Ölüme hazırız.Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın emriyle nasıl 15 Temmuzda sokaklara çıkıp hainlere canımızla, kanımızla karşı koyduysak bugünde bu ülkemizi,coğrafyamızı kan gölüne çevirmek isteyenlere karşı da canımızı vermeye hazırız.

Gaziantep Gaziliği hiç kimsenin  tapusuyla almadı. 6317 şehit vererek analarımızla bacılarımızla Şahinbeylerle Karayılanlarla aldık.

Allaha şükür elini ayağını öfeleyen bir hükümet yoktur..Hiç bir taviz vermeyen Sayın Cumhurbaşkanımızın,hükümetimizin yanındayız.”One Munite” leri tekrarlayacağız.Kurtuluş savaşında olduğu gibi bu sınırda aynı mücadeleyi vermek üzereyiz.7 den 70 e şehit olmaya hazırız.Şehit olma en büyük mertebedir.

Bizlere gönül vererek çağrımıza uyan muhtarlarımıza federasyon ve şahsım adına bu milli duruş için teşekkürlerimi sunuyorum.

Bize destek veren Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’e,Gaziantep Valimiz Ali Yerlikaya’ya ,Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’e ,kendisinin danışmanı Ünal usluya teşekkür ederim.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan vekili Osman Toprak ise Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü sağlamak amacıyla Zeytin Dalı Operasyonuna destek vermek için yola çıkan muhtarların yanında olduklarını belirterek  kendilerini desteklediklerini ifade etti. Toprak konuşmasında “Mehmetçiğimizin arkasında 81 milyon Türk milleti var ve  dualarıyla gönülden destekliyor.Bizde onlara yanlarında olduğumuzu hissettirmek adına Büyükşehir Belediyesi olarak muhtarlarımızla beraber  organizasyon yaptık.İnşallah yakın zamanda zeytindalı operasyonu başarılı olmasıyla birlikte  oradaki terör grupları da yok edilecek, Türkiye’ye olan tehditler sona erdirilecek, Suriye’de istikrara kavuşacaktır ümidindeyiz.Oradaki Mehmetçiklerimize de dua ediyoruz,tüm desteklerimiz ve dualarımızla bütün gönlümüz onlarla” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Ünal Uslu  ise konuşmasında şu cümlelere yer verdi:

Bu vatanı kimse bölemez.içteki dıştaki düşmanlar şunu bilsinler.Bu Siyonistlerin tükenişidir.Bu gördüğünüz duruş Türk Milletinin direnişidir.İşte muhtarlarımız burada.Allah bu milletin yardımcısı olsun.Allah ülkemizi devletimizi askerimiz muktedir ve muzaffer eylesin.Daha sonra Kilis esnafına destek vermek amacıyla Kilis çarşısı gezilerek alışveriş yapıldı.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*