Çarşamba , 27 Ekim 2021
SONDAKİKA

AK PARTİ DÜNYANIN UMUDU OLMUŞTUR

Ak Parti Gaziantep Milletvekili adayı Av. Yaşar Atılgan Ak Partinin yalnızca Türkiye ve Türk Milletinin değil, Tüm Müslüman coğrafyasının ve dünyanın umudu haline geldiğini söyledi.

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Av. Yaşar Atılgan Gazetemiz Genel Koordinatörü Abdullah Bilgiç’in sorularını cevapladı.

Abdullah Bilgiç: Sayın vekilim öncelikle hayırlı olsun. Bize kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz?

Av. Yaşar Atılgan: Adım Yaşar Atılgan. İslahiye’ de doğdum, Nurdağı’ nda ilk öğrenimi, Maraş’ ta liseyi, Konya ve İstanbul’ da da üniversiteyi bitirdim. 3 yıl üniversitede hocalık yaptım, son 20 yıla yakın da Gaziantep’te serbest avukatlık yapmaktayım. En son Adalet Bakanlığı’ nda Müşavirlik görevini sürdürürken milletvekilliği adaylığı sebebiyle istifa ettim.

Çocukluğum köyde tarla sulamak, çapa yapmak, biber toplamak, buzağı gütmekle geçti. Dolayısıyla bu bölgenin sorunlarını, problemlerini iyi bildiğimi söyleyebilirim.

Yeri geldi market işlettim, yeri geldi en büyük holdingleri yönetme tecrübesi edindim.

2001’de AK Parti’nin kurucu yönetiminde yer aldım. İl başkan yardımcısı olarak 2009 yılına kadar görevimi sürdürdüm. Seçim Koordinasyon Başkanlığı görevinde bulundum ve aktif olarak yönetimden çekildikten sonra da yine bizden sonraki yönetimlere seçim koordinasyonu konusunda yardımcı olmayı sürdürdüm.

Bugüne kadar herhangi bir adaylığım ise söz konusu olmamıştı.

  1. Bilgiç : Siyaset yapmayı neden başka bir parti değil de AK Parti çatısı altında düşündünüz?

Av. Atılgan: AK Parti sadece ülkemizin değil, tüm Ortadoğu’ nun, Asya’ nın, Kafkasya’ nın, Balkanlar’ ın hatta tüm dünyanın umudu olan bir partidir. Recep Tayyip Erdoğan ise bir dünya lideri ve hiçbir ülkeye değil, bize nasip olmuş büyük bir siyaset adamıdır. Böyle bir şoförü bulmuşken, bu ülkeye alabildiğine yol aldırmamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü yollar büyük tehlikeler, çukurlar ve uçurumlarla dolu. Bu kadar çetrefilli yollardan, bize ancak usta bir şoför kazasız belasız yol aldırabilir. İnşallah ülkemiz düzlüğe çıktıktan sonra artık biz daha ufak tefek meseleleri konuşacak ve onları çözmenin derdinde olacağız inşallah.

  1. Bilgiç: Bölge ile ilgili ne gibi projeleriniz var?

Av. Atılgan: Biz yaklaşık olarak on günden bu yana vatandaşlarımızdan gelen birçok meseleyi bakanımız, büyükşehir belediyemiz, merkez ilçe belediyelerimiz, ve Ankara’ daki bürokratlarımız sayesinde kısa süre içerisinde çözdük.

Bakınız bir çiçekle bahar gelmiyor. Burada müstakil bir milletvekilinin istese de yapacağı hizmetler sınırlı olacaktır. Ancak bizler hamdolsun iktidar partisi olmamızın verdiği avantajla, vatandaşlarımızın sıkıntılarını çok hızlı bir şekilde çözebiliyoruz.

Mesela ilk bölgeye geldiğimizde biber ithalatı yüzünden çiftçimizin biber değerinin düştüğünü duyduk. Hemen Sayın bakanımız ile görüşerek gerekli girişimlerde bulunduk ve bütün gümrüklere talimat göndererek ithal biber girişini engelledik.

Yine ikinci kampın kapanmasından dolayı mağdur olan işçilerimiz ile ilgili girişimiz oldu bu işçilerimize kadro müjdesini çok geçmeden verdik.

Kılavuzlu Barajı projesinin meyvelerini almaya başladık ve yan ünitelerle ilgili çalışmalara hız verdik.

Nurdağı-Gaziantep yolunun duble yol olması için onayı çıkarttık. Artık bu yollarda meydana gelen kazalarda büyük bir azalma meydana geleceğini ümit ediyoruz.

Yine İslahiye’ ye ait bir Gümrük Kapısı açtırma faaliyetimiz de hızla devam ediyor.

Ağır ceza mahkemesini ilçemize getirdik, artık kimse Kilis’ e kadar gitmek zorunda kalmayacak.

Bölgemizi yakından ilgilendiren hızlı tren ve Hassa-İskenderun karayolu tünel hattı projelerini de yakından takip ediyoruz.

  1. Bilgiç: Tam burada araya girmek istiyorum. Kamuoyunda şöyle algı oluşturulmaya çalışılıyor. Hükümet ekonomik büyümeden ve dev projelerden bahsediyor. Lakin vatandaşın ceplerine yansıyan bir şey yok diyorlar.

Av. Atılgan: Kömür yardımı, evlilik ve çocuk yardımı, okul kitaplarının bedava verilmesi, öğrencilere bedava servis imkanı, yetim-dul-yaşlı maaşları, emekliye verilen zam ve ikramiyeler, özürlü ve bakıcı maaşları, 18 yaş altı herkese sosyal güvence sağlanması, herkesin özel hastanelerde tedavi görmesi, ucuza sağlanan ilaçlar, isteyenin uçağa binebilmesi, yollar, tüneller, yerli uçaklar, havaalanları, her ile açılan üniversiteler, yerli otomobil, donanmada atılan adımlar aklıma ilk gelen hizmetler. Bütün bunlar doğrudan vatandaşın cebine giren, onların günlük hayatlarını kolaylaştıran adımlar değil mi? Dolayısıyla sizin de dediğiniz gibi bunlar tamamen algıdır ve hamdolsun ki vatandaşımızın bu laflara da karnı toktur.

 

  1. Bilgiç: Sayın vekilim, köy köy dolaştığınızı ve çok çalıştığınızı takip ediyoruz. Vatandaşların size karşı tutumunu nasıl görüyorsunuz? Ve seçimde nasıl bir sonuç bekliyorsunuz?

Av. Atılgan: Biz islahiye ve Nurdağı’nın hemen hemen bütün köylerini dolaştık. Merkezde esnaflarımızı, kıraathanelerimizi, taziyelerimizi, düğünlerimizi tek tek ziyaret ettik ve edeceğiz. Sıkılmadık el, konuşmadık insan, girilmedik ev bırakmamak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Tabii ki vatandaşımızın bizden bir takım talepleri ve bazı şikayetleri var. Ama biz onlarla konuşunca onların ikna olduklarını ve aslında AK Parti’ den başka  dertlerini dinleyecek kimse olmadığını gördük.

Onlar bizden köylerine yol, su depoları, kanal ıslah çalışması, taziye evi gibi hizmetler bekliyorlar. Biz doğrusu bu talepleri duyunca çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Çünkü Türkiye on yıl önce bunları konuşmuyordu. Daha çok, “çocuğumuzun hastanede rehin olarak alıkonulmasından bıktık”, “maddi imkansızlıklardan dolayı çocuklarımızı okutamıyoruz” gibi çok daha büyük meseleler ve daha büyük sorunlarla karşılaşıyorduk. Ama şimdi görüyoruz ki hamdolsun.

Bizler de vatandaşlarımızın her türlü sorunuyla yakından ilgilenmeyi kendisine vazife edinen, bu millete hizmet etmeyi şeref addeden bir siyasi yapıyız. AK Parti, bu milletin isteklerini yerine getirmek için gece gündüz çalışacak bir kadroya sahiptir.

Bu anlamda ben vatandaşlarımızın yüksek oranda bizi tekrar destekleyeceklerine inanıyorum. İlk turda Recep Tayyip Erdoğan’ı güçlü bir şekilde cumhurbaşkanı seçeceklerinden ve mecliste de çoğunluğu AK Parti’ye vereceklerine güvenim tamdır. Şunu net ifade edeyim ki, biz avantajlarımızı-dezavantajlarımızı, yaptıklarımızı-yapacaklarımızı, eksikliklerimizi-fazlalıklarımızı iyi biliyoruz.

Bakın “siyasiler seçim önce vaatler veriyorlar, sözler veriyorlar ama seçim bittikten sonra Ankara’ ya kapanıyorlar ve bütün verdikleri vaatleri unutuyorlar” gibi serzenişler de artık son bulacaktır. Çünkü yeni sistemle birlikte bundan sonra vekiller zamanlarının büyük bir kısmını seçim bölgelerinde geçirmek zorunda kalacaklar. Dolayısıyla vekiller sürekli seçim bölgelerinde, vatandaşların içinde, onların dertleri ile birebir ilgilenecek, Bizim de bu anlamda vatandaşımıza taahhüdümüz olsun ki bizler seçimden sonra sürekli halkımızın sorunlarıyla ilgilenmeye devam edecek ve en hızlı, en etkin bir şekilde onların dertlerini çözmeye gayret edeceğiz. Bu konuda bize güvenmelerini ve güçlü bir şekilde destek vermelerini bekliyoruz.

  1. Bilgiç: Sayın vekilim son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Av. Atılgan: Bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Gaziantep’ e her zaman ayrıcalıklı bir gözle baktı ve Gaziantep’ e çok önem verdi. Bu seçimde de mitinglerin mührünü Gaziantep’te vuracak, miting zincirinin son halkasını Gaziantep’ te bağlayacaktır. Bu onun şehrimize ne kadar çok güvendiğini ve Gaziantep’in onun yanında özel bir yerinin  olduğunun kanıtıdır. 21 Haziran Perşembe günü liderimizin Gaziantep’ teki son mitingine islahiye ve Nurdağlı hemşerilerimizden coşkulu ve kalabalık bir katılım bekliyorum. Orada İslahiye ve Nurdağı’ nı en güzel bir şekilde temsil etmelerini bekliyorum. Mitingle ilgili teşkilatlar çalışmalarını bitirdiler. Otobüslerle merkeze vatandaşlarımızı taşıyacağız, kumanyaları da hazır inşallah.

24 Haziran’ da da buradan rekor bir oyla bizim yüzümüzü ağartsınlar isterim. Sandıklardan öyle bir ses çıksın ki, herkes Ayak oyunları ile, dolar operasyonlarıyla halkımızı kandıramayacaklarını anlasınlar.

Sizin vesilenizle hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

  1. Bilgiç: Sayın vekilim bu kadar yoğunluğun içinde vakit ayırıp sorularımıza cevap verdiğiniz için çok teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz. Allah muvaffak eylesin.

Av. Yaşar Atılgan: Ben de çok teşekkür ediyor, partimiz kurulduğundan beri emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Destek ve dualarınızı bekliyorum.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*