Salı , 26 Ekim 2021
SONDAKİKA

AK PARTİ OLAGAN KONGRESİ YAPILDI

Ak Parti Nurdağı ilçe Teşkılatı 6. Olağan kongresi büyük bir katılım ile coşkulu bir şekilde yapılırken mevcut başkan Mehmet Bali güven tazeledi.

Ak Parti Nurdağı ilçe teşkılatı 6. Olağan kongresi 10 Eylül 2017 Pazar günü saat 11:00’da  Nurdağı Kapalı spor salonunda Adalet Bakanı Abdülhamit’in’e katılımı ile yapıldı. Kongre’de tek aday olan mevcut ilçe başkanı Mehmet Bali, yeniden güven tazeleyerek Ak Parti Nurdağı ilçe başkanı oldu.

Ak Parti Nurdağı ilçe Kongresine , Adalet Bakanı ve Ak Parti Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri  Şamil Tayyar, Mehmet Erdoğan, Ahmet Uzer, Necati Koçer, Abdülkadir Yüksel, Canan Candemir Çelik, Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Ak Parti İslahiye ilçe başkanı İbrahim Erdoğan, Ak parti Nurdağı kurucu Başkanı İzzet Karaburç, Eski ilçe başkanları, İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, Nurdağı Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye başkanı Rıdvan Fadıloğlu, MHP Gaziantep eski il başkanı Av. Mehmet Özdemir, CHP Nurdağı İlçe Başkanı Cahit Çirkin, Nurdağı Ziraat odası başkanı Kemal Belpınar, Nurdağı esnaf ve Kefalet kooperatifi başkanı Mehmet Şentürk, İslahiye ve Nurdağlı parti yöneticileri, Başkan yardımcıları, Belediye meclis üyeleri, Mahalle muhtarları ve STK yöneticileri ile partili vatandaşlar katıldılar.

Günler öncesinden gelinlik kız gibi süslenen ve olaganüstü güvenlik tedbirlerinin alındığı kongre merkezi kapalı spor salonuna sabahın ilk saatlerinden itibaren partili vatandaşlar akın etmeye başladılar.

Kongrede konuşan Ak parti Nurdağı ilçe Başkanı Mehmet Bali yaklaşık 4 yıl önce Gaziantep milletvekilimiz sayın Şamil tayyar’ın önerisi ile ilçe başkanlığı görevine geldim. O günden buyana yapılan tüm seçimlerde partimizin oyunu her seçimde bir öncekinden daha yüksek hale getirdik. Partimizin başarısı için gece gündüz demeksizin çalıştık. Bize gelen her insanımızın partili partisiz ayrımı yapmaksızın sorunlarını çözüme kavuşturduk. Nurdağı olarak Gaziantep’te hep birinci olduk bundan sonrada olmaya devam edeceğiz ve bize inanıp güvenen insanların inanç ve güvenlerini boşa çıkarmayacağız” diyerek katılımlarından dolayı protokol’e ve vatandaşlara teşekkür etti.

Kongrede konuşan Nurdağı Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır ise konuşmasında göreve geldiği günden buyana Milletvekili, ilçe başkanı ve Gaziantep Büyükşehir belediyesi ile uyumlu ve ahenkli bir şekilde çalıştıklarını bunun sonucunda Nurdağında ciddi hizmetler yaptıklarını söyledi.

Nurdağı Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır, her dönem her hizmeti yapmak istediklerinde en büyük yardımcılarının Ak parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar olduğunu ifade ederek, ilçemize olan katkı ve hizmetlerinden dolayı milletvekilimiz Şamil bey’e şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum dedi. Sonrasında ise ilçeye yaptığı hizmetleri slaytlar eşliğinde salonu dolduran vatandaşlarla paylaştı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye başkanı Fatma Şahin ise 20 yıllık siyasetçi olduğunu Siyasete ilk adımı Nurdağında attığını o zaman ki kurucu Başkan İzzet Karaburç’un  (azizim’in) partinin o günlerinde çok büyük emeklerinin olduğunu ve bugün yeniden salonda görmekten son derece mutlu olduğunu ifade ederek ben gerek Milletvekilliğim, gerek bakanlığım gerekse de Büyükşehir belediye başkanlığım döneminde hiçbir ilçede ayrımcılık yapmadım. Ayrım yaptık ama pozitif ayrımcılık yaptık. Geçmişte yalnızca büyükşehirlerde olan Sosyal merkezleri en küçük ilçelerimize kadar taşıdık ve buralardaki insanlarımızın da meslek kurslarından, diğer aktivitelerden yararlanmalarını sağladık.

O kadar çok çalışıyoruz ki artık gün bana yetmiyor, rüyalarımda bile kalan projelerimle devam ediyorum. Büyükşehir belediye başkanlığım döneminde Nurdağında Metruk Botaş hattının geçtiği alana ilçenin en büyük parkını ve yeşil alanını kazandırdık. Altyapı, kanalizasyon, yol ve su sorununu çözüme kavuşturduk. Nurdağı bize destek verdikçe güç verdikçe biz hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Daha sonra Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ve Adalet Bakanı  Abdülhamit Gül birer konuş ma yaptılar. Gül ve Tayyar’ın konuşmaları salonu dolduran coşkulu kalabalık tarafından sık sık alkış ve tezahüratlarla kesildi.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*