Pazar , 17 Ekim 2021
SONDAKİKA

AK PARTİDE ADAY LAR NETLEŞİYOR

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimlerinde belediye Başkan adayı olmak için müraacat eden belediye başkan aday adaylarına yönelik ilk elemelerin yapıldığı ifade ediliyor.

Nurdağında Ak Partinin Belediye Başkan adayı olmak için Müracat eden isimler arasında İddialı olan Belediye Başkan aday adaylarının isimleri Ankara’da ak parti Genel Merkezinde ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin’in masasında olduğu ifade ediliyor.

Gazetemize Gelen Bilgiler arasında ise Nurdağı için Belediye Başkan adaylığında iddialı olan isimler arasında Ökkeş Kavak, Hacı Mehmet Coşkun, Hasan Bal, Musa Yıldırım, Hasan Dilek, Fehmi Uçar, Atilla Özdemir, Mehmet Bali ve Mehmet Yıldırır’ın olduğu konuşuluyor.

İlk elemelerin yapıldığı bu isimlerden 4 ismin ise Genel merkez tarafından yeniden incelemeye alınacağı ve 15 aralık 2018 tarihinden sonra aday isminin açıklanacağı iddia ediliyor.

Bu isimler arasında Mevcut Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır’ın yeniden aday gösterilmesi için eski Milletvekili Şamil Tayyar’ın devreye girdiği yine bize gelen kulis bilgileri arasında.

2 seçim önce İsmi önce aday olarak açıklanan ardından elinden Adaylık alınan Ökkeş Kavak için ise çok güçlü kişilerin devrede olduğu duyumlarımız arasında.

Eski Belediye Başkanları olan Hasan Bal ve Hasan Dilek’te genel merkez tarafından tanınan oldukça güçlü ve iddialı isimler arasında.

Eski Belediye Meclis üyesi, MHP eski ilçe başkanı olan Hacı Mehmet Coşkun ise farklı özellikleri ile öne çıkarken, Ak Parti ve MHP arasında oluşan Cumhur İttifakı ruhuna uygun kişiliği, partide uzun süredir devam eden çalışmaları ve kamuoyu tarafından takdir edilen isimlerden birisi olması dolayısıyla ve Ankara’da üst düzey birileri tarafından desteklenmesinden dolayı oldukça iddialı ve ismi genel merkezde çok konuşulan kişilerden birisi.

TOPRAK SUPRİZİ DE OLABİLİR

2002 yılında kurulduğu günden beri yapılan tüm seçimlerde Gaziantep genelinde hep birinci olan Nurdağına ayrı bir önem veren Ak parti 31 mart 2019 seçimlerinde Nurdağını kaybetmeyi düşünmüyor.

Adaylar arasında yaşanacak olası kriz ve farklı hesapları da değerlendiren Ak Partinin bir ismin adaylığında kriz oluşması veya benzer sıkıntılar durumunda ise Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Osman Toprak’ı Nurdağına Belediye Başkanı adayı olarak gönderebileceği de yine yapılan değerlendirmeler arasında.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*