Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

ALTINOVA MUHTARINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

İlçemizin tek kadın Muhtarı Altınova mahallesi muhtarı Medine Yıldız mahallesinde okuma yazma kampanyası başlattı.

İlçemizin tek kadın muhtarı olan ve yaptığı çalışmalarla mahalle halkının yanında ilçe halkının da yakından tanıdığı ve sevdiği Altınova mahallesi muhtarı Medine Yıldız iki yıl önce başlatmış olduğu okuma yazma seferberliğini yeniden başlatarak okuma yazma bilmeyenleri bu kursa katılmaya davet etti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Muhtar Medine Yıldız 2016 yılında mahallelerinde başlatmış oldukları okuma yazma seferberliği ile mahalledeki birçok kadına okuma yazma öğrettiklerini, bu yıl düzenlemiş oldukları eğitim seferberliği ile mahalledeki okur yazar olmayan tüm kadın ve erkekleri kursa beklediklerini, okur yazar olmayan kişi kalana kadarda bu kampanyanın devam edeceğini söyledi.

mahallemizin okur yazarlık yüzdesini daha ileriye götürme düşüncesindeyiz diyen Altınova mahallesi muhtarı Yıldız, okuma yazma öğrenmek İsteyenlerin Okul Müdürümüze başvurmalarını istiyorum.
Öğretmenlerim ve Ben hiç bir karşılık beklemeden elimizden geleni yapacağız..,
2016 Yılında bana bu konuda yardımlarını esirgemeyen Öğretmenim Gülsün Oğuz’u unutmadım.Emeğine yüreğine sağlık Gülsünüm…

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*