Pazar , 17 Ekim 2021
SONDAKİKA

“ARANIZA ŞEYTAN SOKMAYIN”

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Yıllardır sizi birbirinize düşürüp Kendi iktidar alanlarını genişleterek , Kendilerini Gaziantep’in ve Türkiye’nin sahibi sanarak  ilçeleri parçalara bölen şeytanlara fırsat vermeyin onları aranıza sokmayın” dedi.

Ak parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Nurdağında yapılan Ak Parti Nurdağı ilçe Teşkılatı 6. Olagan kongresinde oldukça sert konuşarak net mesajlar verdi.

Nurdağ’lı ve İslahiye’lilerin Adam satmayacağını bunu bekleyenlerin hayal kırıklığı yaşayacağını söyleyen Şamil Tayyar, Yıllardır Gaziantep’li siyaset simsarlarının kendilerini Antebin ve Türkiye’nin sahibi sandıklarını ancak o devrin bittiğini söyledi.

Nurdağında yapılan Ak Parti Nurdağı ilçe Teşkılatı 6. Olagan kongresinde konuşan Ak parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Nurdağında Ak Parti’nin kurulduğu günden buyana her dönem birinci ilçe olarak rekor kırarak yüz akımız oldunuz. Gaziantep’te Nurdağı ile rekabet edecek ilçe yok. Bundan dolayı partimizin kuruluşundan buyana ilçe başkanı, Belediye başkanı, İlçe yöneticisi, meclis üyesi..vb görevlerde bulunarak bize destek olan gücümüze güç katan tüm dava arkadaşlarımıza minnettarım”dedi.

Ak parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Nurdağı deyince hafızam yanıltmıyorsa 1985’de Belde olarak İslahiye’den ayrılan ve 1991’de ilçe olan bir yer ve Nurdağının ilçe olmasında Rahmetli Mustafa Taşar’ın çok büyük emeği var ondan dolayı Rahmetli Taşar’ın buradan rahmet ve minnetle anıyorum. Allah Gani gani rahmet eylesin.

BİRLİĞİ SAĞLADIK

2011 yılında rabbim bize doğup büyüdüğümüz bu topraklara hizmet etmeyi nasip etti. Ama göreve geldiğimizde öyle bir ilçeydiy ki  adı ilçe olan ama kendisi köy statüsünden kurtulamamıştı. İlçe yalnızca kağıt üzerinde yazmayla olmuyor bir iki kamu kurumu ile de olmuyor. Altyapı, yol, su , sosyal donatılar, ibadet yerleri olması özetle medeniyetle tanışması lazım. Aradan geçen yıllar bunu sağlamamıştı. Nurdağını şehir hüviyetine kavuşturmak için siyaseten güçlü olmak gerekiyordu. Merkez nüfusu 17 bin köyleriyle beraber 30-35 bin civarında antebin bir mahallesi kadar olan yerde bunu yapmak kolay değildi. Bunun için Nurdağı ile İslahiye’nin kader birliği güç birliği yapması lazımdı. Bunun için yola çıktık gönül köprüsünü kurduk. Çünkü daha önce buraya İslahiye’li 3-5 arkadaşımla geldiğimde islahiye’lilerin burada ne işi var, Nurdağlı 3-5 arkadaşımla İslahiye’ye gittiğimde Nurdağlıların burada ne işi var diyorlardı. Şükürler olsun ki, bunların tamamını kaldırdık. Şükürler olsun ki Şimdi İslahiye ile Nurdağı birlikte hareket ediyor. Bundan dolayı Nurdağı ve İslahiye Belediye başkanlarına, İlçe başkanlarına ve parti yöneticilerimize teşekkür ediyorum.

ARANIZA ŞEYTAN SOKMAYIN

Ak parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar Burdan Özellikle Nurdağı ve İslahiye belediye başkanlarımıza ve ilçe başkanlarımıza sesleniyorum aranıza şeytanı sokmayın. Birlik beraberliğinizi asla bozmayın bir olun, diri olun, iri olun. İmam camide  cemaate saflarınızı sıklaştırın aranıza nifak sokmayın der sizde aranıza şeytan sokmayın sizi parça parça eder yutarlar. Antepteki siyaset simsarları yüzünden yıllarca hizmet alamadınız Gaziantep Merkezine odaklanmış, kendilerini antebin sahibi sananlar belediye başkanı ile ilçe başkanının, ilçe başkanı ile Milletvekilini birbirine düşürüp, çevre ilçeleri parçalayarak bölerek kendi iktidar alanlarını genişleterek size hizmet gelmesini engellediler. Şükürler olsun ki bunlar şimdi yok. Ama dikkat edeceksiniz dikkat etmezseniz Amerika nasıl Türkiye’yi parçalamaya çalışıyorsa Antebin siyaset simsarları da sizi parçalarlar.

NURDAĞLI İSLAHİYE’Lİ ADAM SATMAZ

Ak parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Biz her devrin adamlarıyla birlikte olmadık, her devir adam olanlarla birlikte olduk. Nurdağlı Adam satmaz, İslahiye’li adam Satmaz. Satanları da Affetmez. Bunu herkesin çok iyi bilmesi lazım. Bakın buradan çok açık söylüyorum. Birlik beraberlik olunca hizmet gelir. Siyasete ilk başladığımda köyleri gezerken Kılavuzlu barajından filan bahsettiğimde millet bizimle alay ediyordu. 40 yıl önce filanca siyasetçi, 20 yıl önce filanca siyasetçi geldi aynı şeyleri söylediler. Bende milletimize beni onlarla karıştırmayın benim adım Şamil Tayyar dedim beceremezsem siyaseti bırakırım dedim.

Seçim sonrasında Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a giderek boyumdan büyük bir söz verdiğimi ve bu sözümün kendilerinin sözü olduğunu söyledim. Cumhurbaşkanımız bana bundan sonra büyük söz verme bu işi hallederiz dedi. Yanımda Bakanı arayıp gerekli talimatları verdi ve bugün sona gelindi.

DSİ genel müdürü 2025’den önce gelmez diyordu şimdi kanallar bitmek üzere, kanallar kazıldığı halde bunu içine sindiremeyen bazı mahluklar dediler ki bu su  Hatay’daki amik ovasını sulayacak Nurdağı İslahiye bundan faydalanmayacak.Memlekete 400 trilyonluk yatırım yapılacak Maraş İslahiye bundan faydalanmayacak bunu diyenlere ağzınızı bozabilirsiniz. Şimdi size buradan bir müjde daha vereyim Nurdağı, İslahiye arasındaki ara kanalların ihalesi bitti. İhaleyi kazanan firma Nurdağında yer aramaya başladı. 48 Km’lik kanal 4 Metre derinliğinde, 30 metre genişliğinde olacak. Kanallar bitince buraların iklimi değişecek tahtaköprü barajı 9.5 metre yükselecek ve İslahiye Nurdağı ovası bu su ile sulanacak. Bununla yalnızca yılda sulama için ödenen yaklaşık 20 trilyon çiftçilerimizin cebinde kalacak. Yer altı suları korunacak. Daha önce 5 metreden su çıkarken şimdi 100 metreden çıkıyor.

SU MEDENİYETTİR

Ak parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar suyun medeniyet olduğunu ve Nurdağının geçmişteki en büyük sorunu olduğunu ifade ederek,  Nurdağının eski belediye başkanı aday olamadıysa 10 neden say deseniz birincisi su olur. Düne kadar suları akmadığı için şikayetçi olan vatandaşlarımız bugün suların çok tazyikli olmasından şikayetçiler. Geçmişte su şebekesinden pamuk tarlası sulanıyordu onu kaldırdık.

NURDAĞI CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Geçmişte Nurdağında bir banka şubesine banka ATM’si koydurmakta zorlandıklarını ifade eden Ak parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Bugün Bankalar ATM’nin dışında şube açmak için yarışır hale geldiler. Çünkü biz ilçenin altyapı, su kanalizasyon, doğalgaz, Yeni hükümet konağı, yeni adalet sarayı, Yeni Belediye hizmet binası, 25 yataklı butik hastane vb. gibi sorunlarını çözdük. Bunları yaparken de ilçeyi tek merkeze sıkışıp kalmaktan kurtardık. Geçmişte ilçeyi bir merkeze sıkıştırıp etrafını 3-5 kişi kapatmış ondan ciddi manada rant elde edilmişti. Biz ilçeyi tek merkeze sıkışmaktan kurtararak ilçenin gelişmesi, kalkınması ve cazibe merkezi olmasının önünü açtık.

İyi niyetle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz bazı sıkıntılar, sorunlar ve aksaklıklar olabilir. Yaptığımız hiçbir hizmeti babamızın parası ile yapmadık ama halkın parasını halkın hizmetine sunduk 3-5 yıla kalmaz Nurdağının yeniden inşasına yönelik çalışmalarımız tamamlanmış olur.

ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN

2002 yılından buyana ülkemizde güçlü bir iktidar var diyen Ak parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar Allah Reisin eksikliğini vermesin, başımızdan eksik etmesin. Güçlü Türkiye’den rahatsız olanlar türkiyeyi köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar. Ama bu millet geçmişte çorabını dahi paylaşarak bunlara izin vermediği gibi 15 Temmuzda da izin vermedi bundan sonrada vermeyecektir. %70 oy vererek gücümüze güç katan değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*