Çarşamba , 27 Ekim 2021
SONDAKİKA

AŞIK NURŞANİ SEVENLERİNDEN YARDIM İSTEDİ

Türk Halk Müziği sanatçısı Aşık Ali Nurşani Gırtlak kanserine yakalanan oğlu Engin Nurşaninin Tedavisi için sevenlerinden yardım istedi.

Aslen İslahiye’li olan ve Uzun Yıllar Türk Halk müziği sanatçısı ve Halk ozanı olarak Yurtiçinde ve Yurtdışında tanınan sanatçı Ali Nurşani Kendisi gibi Halk muziği sanatçısı olan Oğlu Engin Nurşani’nin Gırtlak kanserine yakalanması sonrasında Sosyal medya üzerinden sevenlerinden yardım istedi.

Aşık Ali Nurşani, gırtlak kanserine yakalanan oğlu Engin Nurşani’nin tedavisi için sevenlerinden yardım istedi.

Aşık Ali Nurşani’nin yardım talebinin sosyal medya’da geniş yankı bulması sonrasında Sağlık bakanlığı devreye girerek Sanatçı Nurşani’nin tedavisinin yapılacağını açıkladı.

Bakanlık, gırtlak kanseri olan Engin Nurşani için kayıtsız kalmadı

Sağlık Bakanlığı, gırtlak kanseri tanısı konulan ozan Engin Nurşani için baba Aşık Ali Nurşani tarafından yapılan yardım çağrısına kayıtsız kalmadı.

Gırtlak kanseri nedeniyle bir süre önce sesini kaybeden halk ozanı Aşık Ali Nurşani, aynı hastalığa yakalanan ve kendisi gibi ozan oğlu Engin Nurşani’nin tedavisi için sosyal medyadan yardım talebinde bulundu.

BAŞKAN KAVAK DESTEK ÇAĞRISI YAPTI

Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, Sosyal Medya Hesabı Twitter üzerinden paylaştığı açıklamada; Hemşehrimiz Sanatçı Engin Nurşani’nin amansız kanser hastalığına yakalanmış olmasını duymanın derin üzüntüsü içerisindeyim. Hemşehrimize sahip çıkalım destek olalım çağrısı yaptı.

Hemşehrimiz, Halk ozanımız Aşık Ali Nurşani’nin oğlu “Engin Nurşani” maalesef gırtlak kanserine yakalanması hepimizi derinden üzmüştür. Ozanımız Aşık Ali Nurşani’nin feryadına hep beraber duyarlı olalım.

Değerli Sanatçımız Engin Nurşani’ye Geçmiş Olsun Dileklerimizle, Yüce Allah’tan Acil Şifalar Dileriz. dedi.

Baba Nurşani’nin yardım çağrısına  Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca destek verdi.

“GEREKLİ İŞLEMLER BAŞLATILMIŞTIR”

Bakan Koca, Twitter hesabından, “Değerli halk ozanımız için gerekli işlemler Bakanlığımızca başlatılmıştır. Hassasiyetinize ve halkımızın ozanımız için verdiği desteğe ayrıca teşekkür ederim.” mesajını yayınladı.

ALİ NURŞANİ OĞLUNUN TEDAVİSİ İÇİN YARDIM İSTEDİ

Oğlu Engin Nurşani’nin tedavi parasını bulamayan Aşık Ali Nurşani yardım çağrısında bulunmuştu. Twitter hesabından sevenlerine seslenen Nurşani ”Değerli canlar. Gövdemin tek tüyü, bir tek oğlum maalesef gırtlak kanserine yakalandı sizin herkesin tüm sevenlerinin desteğine ihtiyacım var. Neyim varsa verdim. Böyle olmasını istemezdim. Sizlere gelmek istemezdim. Gün geldi sizlerin kapısına geldim. Elinizden ne geliyorsa… Oğlumun kurtuluşu için yardıma ihtiyacım var. Baba olarak buna ihtiyacım var. Başka bir dileğim yok. Sizleri çok seviyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Bu gelişmeler sonrasında yeniden gündeme Gelen Aşık Ali Nurşani Kimdir?

2 Şubat 1959 tarihinde Gaziantep’in İslahiye ilçesine bağlı Şakçagözü beldesinde dünyaya geldi.

1970’li yıllardan bu yana  müzikal yaşamın içinde olan Aşık Ali Nurşani, müzik hayatı boyunca pek çok türkü besteledi ve sayısız çalışmaya imza attı.

1979 yılında gittiği bir konser sonrasında Almanya’da kaldı. Alman asıllı Angelika Nurşani ile evli olan sanatçının, bu evlilikten dünyaya gelen iki çocuğundan küçüğü Engin Nurşani de Türk Halk Müziği sanatçısıdır.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*