Çarşamba , 27 Ekim 2021
SONDAKİKA

AŞKI UGRUNA HEM DİNİNİ, HEM ADINI DEĞİŞTİRDİ

Sosyal Medya’da tanışıp aşık olduğu Türk Genci için Gaziantep’in İslahiye ilçesine gelen ve burada Emre Can ile resmi nikah kıyan Ukraynalı Alona Simonchuk aşkı uğruna hem dinini hem de adını değiştirdi.

Gaziantep’de inşaat işçisi Emre Can ile resmi nikah kıydıktan sonra Müslüman olan Ukraynalı Alona Simonchuk, Gonca ismini aldı.

Gaziantep’in  İslahiye ilçesinde, inşaat işçisi 24 yaşındaki  Emre Can ile resmi nikah kıyan Ukraynalı 24 yaşındaki Alona Simonchuk, Müslüman olup Gonca ismini aldı. Simonchuk, “Aşkım için Müslüman olmayı seçtim. Müslüman olmaktan çok mutluyum,  Türkiye’de de olmaktan dolayı çok mutluyum çok teşekkür ediyorum.” dedi.

SOSYAL MEDYADA TANIŞIP EVLENDİLER

İslahiye’de inşaatlarda işçi olarak çalışan lise mezunu  Emre Can, sosyal medyada ortak arkadaşları aracılığıyla tanıştığı ve uzun süre yazıştıktan sonra aşık olduğu Ukraynalı üniversite mezunu Alona Simanchuk’u  Türkiye’ye davet etti.  Türkiye’ye gelen Alona Simanchuk, evlenme kararı alıp, kıyılan resmi nikah sonrası İlçe Müftülüğü’ne Müslüman olmak için müracaat etti.
KELİME-İ ŞEHADET GETİREREK MÜSLÜMAN OLDU

Müftülükte düzenlenen ihtida töreninde  Müftü Ramazan Dolu, Ukraynalı geline İslam dini hakkında bilgi verdi. Simonchuk, Kuran-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.  Müftü Dolu, Gonca adını alan Ukraynalı geline ihtida belgesi ile Kuran-ı Kerim hediye ederek tebrik etti.
“AŞKIM İÇİN MÜSLÜMAN OLMAYI SEÇTİM”

Gonca adını alan Alona Simonchuk, “Aşkım için Müslüman olmayı seçtim. Müslüman olmaktan çok mutluyum,  Türkiye’de de olmaktan dolayı çok mutluyum çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Emre Can ise, resmi nikah kıydığı Gonca ile ilerleyen günlerde yapılacak düğünle evleneceklerini söyledi.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*