Salı , 26 Ekim 2021
SONDAKİKA

BAŞKAN İSPANYA’DAN DÖNDÜ

Nurdağı Muhtarlar Derneği Başkanı ve Aslanlı Mahallesi Muhtarı Ali Gögebakan İspanya gezisini tamamlayarak Nurdağına döndü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ın Muhtarlık müessesine verdiği özel öneme istinaden başlatılan Muhtarların Yurt dışı gezileri Gaziantep ‘li Muhtarların da projeye dahil edilmesiyle devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen Muhtarların farklı ülkelerin yerel yönetim anlayışını yerinde görmelerini ve değişik kültürlerle etkileşimde bulunmalarını sağlamak amacıyla uygulamaya konulan proje kapsamında Valilikçe belirlenen 10 Muhtar İspanyada Gaziantep’i temsil etti. Gaziantepli Muhtarlar 31 Ekim 2 Kasım 2018 tarihleri arasında kafileye dahil olacak diğer meslektaşlarıyla İspanyanın Endülüs bölgesinde çeşitli temaslarda bulundular.

Nurdağı Muhtarlar Derneği Başkanı Ali GÖĞEBAKAN’da İspanya’da Osmanlı İmparatorluğunun eserleri olan Kurtuba Camii, El Amra sarayı ve eski şehir merkezi gibi Endülüs tarihi ve turistik yerlerini gezdiklerini Devletimizin kendilerine sunmuş olduğu bu imkanlardan dolayı Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza ve Gaziantep Valimize teşekkür ediyoruz dedi.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*