Çarşamba , 27 Ekim 2021
SONDAKİKA

BAŞKAN KAVAK’TAN ÖRNEK GİRİŞİM

Nurdagı Sanayi Sitesi yapı Kooperatifi başkanı Ökkeş Kavak’ın girişimleri ile Osmanlıda var olan ve Günümüzde ilçemizde unutulmaya yüz tutan ahilik geleneği yeniden hayat buluyor.

Osmanlı’dan Günümüze kadar gelen ve Ülkenin birçok yerinde uygulanan Hatta Gaziantep’te uygulanan ama Nurdagında unutulmuş olan Ahilik geleneği Nurdağı Sanayi Sitesi Yapı kooperatifi başkanı Ökkeş Kavak’ın girişimleri ile ilçemizde yeniden canlanıyor.

Nurdağı Sanayi Sitesi Yapı kooperatifi Başkanı Ökkeş Kavak Sanayi Sitesi esnaflarının yıl 12 ay her gün gece gündüz demeden çalıştıklarını yorulduklarını belirterek bizler esnaflarımızın rahat etmesi, en azından yılda birkaç günlüğüne de olsa dinlenmesi tatil yapabilmesi için unutulmaya yüz tutan ahilik geleneği ve Esnaf sahresi uygulamasını bu yıl ilçemize hayata geçiriyoruz.

Esnaflarımızla yaptığımız görüşmeler sonrasında esnaflarımızında uygun gördüğü  11-12-13 Ağustos 2017 tarihlerinde Nurdagı sanayi sitesinde bulunan esnaflarımız üç günlüğüne tatile çıkacaktır. Bu süre içerisinde sanayi sitesinde faaliyet gösteren tüm işletmeler kapalı olacaktır. Bundan dolayı araç bakımı veya sitemizdeki benzer hizmetlerden yararlanmak isteyen hemşehrilerimiz bu tarihten önce bakımlarını yaptırsınlar.”dedi.

Nurdağı Sanayi sitesi Yapı kooperatifi Başkanı Ökkeş Kavak bu üç günlük süre içerisinde esnaflarımızın bazıları yıllardır iş güç dolayısıyla gidemediği eş dost ve akrabalarını ziyaret ederken , bazıları ise Deniz ve kaplıca tatillerini yapmış olacaklar azda olsa dinlenmiş ve eğlenmiş olacaklardır. Böylelikle daha sağlıklı ve güzel hizmet yapacaklarına inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm esnaflarımızın Ahilik haftasını kutluyor tatilin tadını çıkarmalarını diliyorum dedi.

Nurdağı halkının, küçük Sanayi Sitesi esnafının aldığı bu kararına saygı göstereceklerini, destek vereceklerine inandıklarını söyleyen Nurdagı Küçük sanayi sitesi Yapı kooperatifi Başkanı Ökkeş Kavak, alınan bu karara uymayan esnaflar hakkında ise esnaf ve sanatkarlar odası tarafından cezai işlem uygulanacağını sözlerine ekledi.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*