Pazar , 17 Ekim 2021
SONDAKİKA

BAŞKAN SEÇİM TAKVİMİNİ AÇIKLADI

İslahiye Ticaret Odası Başkanı Selahattin Türkmen Ticaret odası Meclis üyelerinin seçimlerinin 1 Nisan 2018 pazar günü yapılacağını söyledi.

İslahiye Ticaret odası Başkanı Selahattin Türkmen 1 Ekim 2017 tarihinde yapmayı düşündükleri İslahiye Ticaret odası Meclis üyeliği asil ve yedeklerinin seçiminin TOBB’ın oda ve borsa seçimlerini ertelemesinin ardından yeni seçim takviminin  açıklanması ile birlikte bizde oda seçimlerimizi 21 Nisan 2018 pazar günü yapmaya karar verdik dedi.

İslahiye Ticaret Odası Başkanı Selahattin Türkmen 2013 yılı  Mayıs ayında yapılan İslahiye Ticaret odası seçimlerinden sonra yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak İslahiye Ticaret odası yönetiminde göreve başladığını ve 1 Aralık 2013 tarihinde mevcut başkanın Belediye başkanı adayı olmasının ardından yönetim kurulu tarafından ticaret odası başkanlığı görevine getirildiğini ve o günden bugüne kadarda oda başkanı olarak, Meclis üyeleriyle, yönetim kurulu ve oda çalışanları ile uyumlu bir halde çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Göreve başlamalarının ardından İslahiye Ticaret odasının daha aktif hale getirilmesi için gece gündüz demeksizin çalıştıklarını, gerek meclis üyeleri, gerek yönetim gereksede idari personel ve kamu ile uyumlu çalışmaları sonrasında İslahiye Ticaret odasının çok ciddi mesafaler aldığını ifade etti.

TOBB ülke ekonomisinde radikal kararlar alması üzerine bizde üye aidatları fazi affı ve yapılandırma ile başladığımız icraatlarımızı, Genç girişimcilik kursları, Kosgeb hibe kredileri bilgilendirme toplantıları, kosgeb destekleri, odamız bünyesinde vermiş olduğumuz Nefes kredileriyle İslahiye ve Nurdağı bölgesinde toplamda 600.000 Tl ile üyelerimizin ekonomik olarak biraz rahatlaması için katkıda bulunmaya çalıştık.

Özellikle kredi garanti fonu ile yapılan görüşmeler sonucunda kefilsiz kredi kullanımını sağlayarak ülke ve ilçe ekonomisinin bir nebze de olsa rahatlamasına katkı sunduklarını söyleyen İslahiye Ticaret Odası Başkanı Selahattin Türkmen, 2013 yılından buyana İslahiye ve Nurdağı bölgelerinde verdikleri girişimcilik kurslarına katılan 470 girişimciyeiyeni işyeri açarken KOSGEB kredilerinden ve hibelerinden faydalandırdık. Dedi.

İslahiye Ticaret Odası Başkanı Selahattin Türkmen, İslahiye Ticaret odası olarak Cumhuriyet tarihinde eşi benzeri görülmemiş olan 15 Temmuz Hain darbe girişimi sonrasında hain darbe girişiminin ilk dakikalarından ilk dakikalarından itibaren Devletimizin ve milletimizin yanında yer alarak dimdik duruşumuzu sergiledik. Bu hain darbe girişiminde şehit olan kardeşlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler temenni ediyorum.

İlçenin sorunlarının çözümü için Çalıştaylar düzenlediklerini söyleyen İslahiye Ticaret Odası Başkanı Selahattin Türkmen, bundan sonrada İslahiye ve Nurdağının kalkınması, sorunlarının çözümlenmesi için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

İslahiye Ticaret Odası Başkanı Selahattin Türkmen,  TOBB Akreditasyon sistemine geçtiklerini ve 5174 sayılı TOBB kanununa ve Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde hizmetlerimizi gerçekleştirmek, eğitimli personellerle üye memnuniyetini ve çalışan memnuniyetini ön planda tutarak oda faaliyetlerini yürütmek, Oda ,sürekli iyileştirme faaliyetlerinde bulunarak oda hizmetlerini yürütmektir.MİSYONUMUZ : 5174 Sayılı Kanun İlkelerine bağlı kalarak üyelerimize tam, doğru, zamanında hizmeti sunmayı ilke edinmek.VİZYONUMUZ : Hizmet vermekte olduğumuz üyelerimize; güveni ve saygınlığı temsil eden geleneğimizi sürdürerek, en iyi odalar arasında yer almaktır.

İslahiye Ticaret Odası Başkanı Selahattin Türkmen, 1 Nisan 2018 Pazar günü yapılacak olan seçimlerde yeniden İslahiye Ticaret odası başkanlığı görevine talip olduğunu ifade ederek, Üyelerimizin beklentilerinin farkındayım. Daha fazla çalışarak bu beklentileri karşılamaya çalışacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Güçlü bir Yönetim, Güçlü çalışma kadrosuyla İslahiye’ye daha güzel hizmetler sunmak için yeniden göreve talibim. Üyelerimizin desteği yüce Allahın takdiriyle göreve geldiğimizde daha güzel hizmetler yapacağımızı ifade ediyor, tüm üyelerimizin destek ve dualarını bekliyorum.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*