Pazar , 17 Ekim 2021
SONDAKİKA

BAŞKAN VURAL SINIRDA AYAK BASMASDIK YER BIRAKMADI

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural Zeytindalı Harekatının başladığı günden bugüne sınırda Mehmetçikle yan yana çalışıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Zeytindalı operasyonunun start vermesinin ardından İslahiye Belediyesine ait olan iş makinaları ve bazı belediye çalışanlarınıda alarak Sınır bölgesine giden İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural sınır’da ayak basmadık yer bırakmadı.

Bir taraftan bölgeyi gezerek Mehmetçiklere rehberlik eden İslahiye Belediye başkanı Kemal Vural Diğer taraftan iş makinaları ile yol açarak, hendek kazarak, sığınak yaparak hep Mehmetçiklerin yanında yer alıyor.

Bazen eline aldığı silahla düşmana korku salan İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, bazen İslahiye’li Anneleri organize ederek Mehmetçiklere sıcak ve yöresel ev yemekleri yaptırıyor.
İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural’ın talimatıyla Zeytinlerin Arasından Zeytin dalı hareketini yürüten Mehmetçiğin hedeflerine daha rahat ulaşabilmesi amacıyla yeni yol açıldı. Belediyenin tüm iş makineleri ve çalışanlarıyla kısa sürede açılan yol, sınırımızdaki Hilal karakolu sorumluluk bölgesinden, 8 askerin şehit edildiği Bilal Köyüne uzanan yaklaşık 1 kilometre uzunluğa sahip bulunuyor. Üzerine taş döşenerek, malzeme çekilen yol ile birlikte Mehmetçik ve zırhlı araçların daha güvenli bir şekilde bölgeyle ulaşımın sağlanması hedefleniyor.

Yapılan yol çalışması ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Vural, “Türk silahlı kuvvetlerimizin başlatmış olduğu Zeytin Dalı Harekatının ilk gününden bu gününe kadar her türlü desteklerimiz ile güvenlik güçlerimizin yanındayız. Tüm imkanlarımızı Mehmetçik ve polisimiz için Seferber ettik. Bundan sonrada etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*