Pazar , 17 Ekim 2021
SONDAKİKA

ÇELED UŞAKLAR NURDAĞINDA

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kültür ve sosyal işler daire başkanlığı işbirliğiyle sahnelenen Çeled uşaklar tiyatro ekibi Nurdağında tiyatro sevenler ile buluştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Nurdağı belediyesinin ortaklaşa organize etiği tiyatro etkinliğinde Çeldfe uşaglar Tiyatro ekibi Nurdağında Tiyatro severlerle buluşarak “Gaderigaragol” adlı oyunu sahnelediler.

Büyükşehir belediyesi Tiyatro ekibi Tiyatro etkinlikleri kapsamında  Oğuzeli,  Karkamış ve  Nizip’te tiyatroseverlerle buluşmasının ardından Araban,  Yavuzeli,  Nurdağı ve  İslahiye ilçelerinde de vatandaşlarla buluşmuş oldu.

Oyuncu  Orhan Uslu önderliğinde gönüllü oyuncularla 2009’da kurulan “Çeled Uşaglar” (Yaramaz Çocuklar) adlı tiyatro grubu,  Antep şivesini sahneye taşıyarak yaşatmaya çalışıyor. “Gaderigaragol” adlı oyunda, kente yeni atanan bir polisin, göreve başladığı ilk gün başından geçenler mizahi bir dille anlatılıyor.

Orhan Uslu’nun kaleme aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği oyunda, kalabalık oyuncu grubu rol alıyor.

Nurdağı Kullar Sosyal Tesislerinde gerçekleşen Tiyatro etkinliğine Nurdağlı vatandaşlar oldukça yoğun ilgi gösterirken, etkinliğe katılanlar ise gülmekten kendilerini alamadılar.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*