Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

CELİKANLI AŞİRETİ DERNEĞİ KURULDU

Gaziantep Merkezli olarak bölgemizde yaşayan Celikanlı aşireti mensuplarını tek çatı altında toplamak için Celikanlı aşireti Eğitim Kültür yardımlaşma ve dayanışma derneği kuruldu.

Kurucu başkanlığını Ülkücü İşçiler Derneği eski başkanı Ökkeş Şentürk’ün yaptığı Celikanlı Aşireti Eğitim Kültür ve Yardımlaşma derneği ilk toplantısını Nurdağında yaptı.

İslahiye ve Nurdağı bölgesinde çok sayıda köyde yaşayan ve ülke geneline yayılmış olan Celikanlı aşireti mensuplarını tek çatı altında toplamayı amaçladıklarını söyleyen Celikanlı aşireti Eğitim kültür yardımlaşma ve dayanışma derneği başkanı Ökkeş Şentürk bu amaçla Nurdağı ilçemizde yaşayan aşiret mensuplarımızla bir araya gelmek için ilk iş olarak Nurdağına bağlı 14 mahallemizin muhtarı ile yemekli bir toplantı yaptık. Toplantımızda aşiret mensubu köylerimizin muhtarlarının beklentilerini, derneğimizle ilgili fikir ve düşüncelerini değerlendirdik. Böyle bir derneğin kurulmuş olmasından dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler şeklinde konuştu.

Celikanlı aşireti Eğitim kültür yardımlaşma ve dayanışma derneği  toplantısına katılan ilçemizin tek kadın muhtarı Altınova mahallesi muhtarı Medine Yıldız ise böyle bir derneğin kurulmuş olmasından dolayı son derece mutlu olduklarını toplantıya Altınova mahallesi adına katıldığını, derneğin hayırlara vesile olmasını temenni ettiklerini söyledi.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*