Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

Etiket Arşivi: Gaziantep haber

Okullarda masa tenisi turnuvası

Nurdağı İlçesinde, Spor Şehri Gaziantep projesi kapsamında Masa tenisi turnuvası düzenlendi. Nurdağı İlçesinde, Spor Şehri Gaziantep projesi kapsamında Masa tenisi turnuvası düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Spor Şehri Gaziantep projesi kapsamında ‘Yıldızlar ve Gençler Masa tenisi’ turnuvasına Kız ve erkekler olarak 26 takım,104 öğrenci turnuvaya katıldı.Nurdağı Atatürk kapalı spor salonunda yapılan turnuvada Yıldız kızlarda ve Erkeklerde Mahmut Çakmak ortaokulu, ... Devamını Oku »

SEÇİM TAKVİMİ BELLİ OLDU

Resmi Gazete yayımlandı! 31 Mart 2019 yerel seçim takvimi belli oldu Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak mahalli idareler için hazırladığı seçim takvimi Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yer aldı. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) yerel seçimlerin başlangıcını 1 Ocak olarak belirlediği seçim takvimi Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı. Seçim takvimine göre Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçime katılabilecek ... Devamını Oku »

FUELOİL TANKERİ DEVRİLDİ

Nurdağı ilçesinde, fuel oil yüklü tanker kontrolden çıkarak devrildi. Tankerdeki tonlarca fuel oil yola dökülürken, sürücü yaralandı. Kaza, Nurdağı- Osmaniye karayolunun 15’inci kilometresinde meydana geldi. Osmaniye yönünde hareket halindeki Salim Basyam yönetimindeki 27 VP 787 plakalı fuel oil yüklü tanker, kontrolden çıkarak devrildi. Tankerdeki tonlarca fuel oil yola dökülürken tanker sürücüsü Basyam yaralandı. Yaralı sürücü, ihbarla gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla Nurdağı Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Acil serviste tedaviye alınan Salim Basyam’ın sağlık durumunun ... Devamını Oku »

OLGUNOĞLU ŞUBE MÜDÜRÜ OLDU

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel büro sorumlusu ve Şehit Emrah Çetin ilkokulu müdürü Teyfik Olgunoğlu Milli Eğitim şube müdürü oldu. Eğitim hayatı sonrasında İlk kez göreve Siirt’in Şirvan ilçesinde başlayan Teyfik olgunoğlu yıllar sonra ilk öğretmen olduğu yere Şirvan İlçe Milli Eğitim şube müdürü olarak atandı. Şirvan İlçe Milli Eğitim Şube müdürlüğüne giden Teyfik Olgunoğlu konu ile ilgili yaptığı ... Devamını Oku »

Çelik Ailesinin acı günü.

Atatürk Mahallesi’nde ikamet eden merhum Koçero Ökkeş’ın eşi, Selahattin Ballı bayın ablası, Atatürk mahallesi eski muhtarı ve muhtar adayı Ahmet Çelik’in annesi, güllü Çelik hakkın rahmetine kavuştu. Güllü Çelik’in cenazesi Selim er Camiinde kılınan cenaze namazı sonrasında Gözlühüyük Mezarlığı’nda toprağa verildi. Nurdağı Gazetesi olarak Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz. Devamını Oku »

ELLERİ BOŞ DÖNDÜLER

Ak Parti Nurdağı ilçe başkan aday adayları Ankara’dan elleri boş olarak döndüler. Ak Parti Nurdağı ilçe başkanı Mehmet Bali’nin Belediye Başkan aday adayı olması ile boşalan ilçe başkanlığı için göreve talip olan ilçe başkan adaylarına yönelik geçtiğimiz haftalarda Nurdağında bir temayül yoklaması yapılmıştı. Nurdağında yapılan temayül yoklaması sonrasında ise İlçe başkanlığına vekalet eden Ökkeş Öksüz, Ali Çavuşoğlu ve Ramazan Analık ... Devamını Oku »

AKYÜREK OKULLARI ZİYARET EDİYOR

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Halil Akyürek ilçedeki okulları ziyaret etmeye başladı. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Halil AKYÜREK ilçemiz Nurten Öztürk Okulu’nu ziyaret etti. Okul ziyaretinde okulumuz bünyesinde yeni kurulan akıl ve zeka oyunları sınıfının açılışını  Şube Müdürü Kemal KÖSEKUL ve Okul Müdürü Abdullah AVCI ile kurdeleyi keserek gerçekleştirdiler. Açılışın ardından okulda gerçekleştirilen yerli malı haftası kutlama etkinliklerine ... Devamını Oku »

MORİNGA GAZİANTEP’TE TANITILDI

Türkiye’de ilk kez Nurdağında üretilen Mucize Bitki Moringanın Gaziantep’te tanıtımı yapıldı. Gaziantep Valisi Davut Gül, eşi Gülden Gül ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce hazırlanan ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından desteklenen “Yüzde 100 Üreten Kadın, Yüzde 100 Doğal Ürün, Yüzde 100 Marka” projesi Yerli Üretim, Yerelde Kalkınma “Süper Gıda Moringa” tanıtım programına katıldı. Projeye övgüler yağdıran Gül, ismiyle, sloganlarıyla, ... Devamını Oku »

İlçemiz Okullarında Spor Kulüpleri Kuruluyor

Nurdağı genelindeki okullarda spor klüplerinin kurulması ve sportif faaliyetlerin yaygınlaştırılması için start verildi. İlçemiz okullarında spor kulüplerinin kurulması ve yapılacak sportif faaliyetlerle ilgili 14/12/2018 tarihinde Nurten Öztürk İlkokulu Toplantı Salonunda İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Halil AKYÜREK başkanlığında toplantı yapıldı. Yapılan toplantıda İlçe Müdürü Halil AKYÜREK okullarda spor kulüplerinin kurulmasını, lisanslı öğrenci sayısının arttırılmasını, sportif faaliyetler ve alınan derecelerin video ... Devamını Oku »

HAYIRLI CUMALAR KAMPANYASI

Nurdağı Çatom tarafından başlatılan Hayırlı Cumalar kampanyası dahilinde her hafta iki aile sevindiriliyor. Nurdağı Çok amaçlı Toplum Merkezi (Çatom) tarafından başlatılan “Hayırlı Cumalar” kampanyası ile birlikte Nurdağında her hafta ihtiyaç sahibi iki aile sevindiriliyor. Çatom tarafından Başlatılan “Hayırlı Cumalar” kampanyası dahilinde kampanyaya destek veren katılımcılar bir hafta boyunca oluşturulan kutuya yardımlarını atıyorlar. Cuma günleri açılan bu kutudaki paralarla her hafta ... Devamını Oku »