Perşembe , 4 Haziran 2020
SONDAKİKA

Etiket Arşivi: Gaziantep

KUZEYŞEHİR 5’İNCİ ETAP KURA ÇEKİLİŞİ YAPILDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı’nın iş birliğinde hayata geçirilen Kuzeyşehir Toplu Konut Projesi 5’inci Etap 2 bin 359 konut için hak belirleme kura çekilişi kapsamında 1252 adet 2 artı 1 daire sahipleri belirlendi. BİR DAİREYE 3 BAŞVURU OLUNCA Türkiye’nin en büyük konut projesi olan 50 bin konutlu kuzeyşehir projesiyle, şehirdeki konut açığını ... Devamını Oku »

GAZİANTEP AK PARTİ’DE SOYGUN MU VAR?

Ak Parti Genel Merkezi tarafından  İlçe Belediye Başkan aday adaylarından alınacak ücretler 1.500 Tl ile 3 bin Tl arasında açıklanırken, Ak Parti Gaziantep İl Teşkılatı tarafından aday adaylarından 25 bin Tl ücret istendiği iddia ediliyor. 31 Mart  2019 tarihinde yapılacak olan Yerel yönetimler seçimleri ile ilgili Ak Parti Genel Merkezi Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında  alınan kararlar Ak Parti Sözcüsü Ömer ... Devamını Oku »

ERDOĞAN’A DESTEK OLMAK VATAN BORCUDUR

Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Birliği müdürü Mehmet Aksoy 24 Haziran seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’a destek olmanın vatan borcu olduğunu söyledi. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimler ve Başkanlık seçimlerinde Ak Partiden Gaziantep Milletvekili aday adayı olan ancak Genel Merkez tarafından aday gösterilmeyen ve buna rağmen aday gibi çalışan Mehmet Aksoy 24 Haziran seçimleri ile ilgili açıklamada bulundu. ... Devamını Oku »

AVUKATLAR İFTARDA BULUŞTU

Gaziantep Barosu tarafından baroya kayıtlı avukatlar ve stajer avukatlara yönelik iftar yemeği verildi. Gaziantep Barosu lokalinde verilen iftar yemeğine Gaziantep barosu başkanı Av. İskender Kahraman, Eski baro başkanları, stajer avukatlar temsilcisi Gizem Büşra Bilgiç, baroya kayıtlı avukatlar ve stajer avukatlar katıldılar. İftar sonrasında kısa bir konuşma yapan baro başkanı Kahraman her yıl geleneksel olarak düzenlemiş oldukları iftar yemeğini bu yılda ... Devamını Oku »

ODA BAŞKANLARI TOBB BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Tuncay Yıldırım, Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı ve İslahiye Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Türkmen, beraberlerindeki heyetle birlikte TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret ... Devamını Oku »

Motosiklet Tutkunlarından Zeytin Dalı Harekatı’na Destek

Hatay’da bir araya gelen motosiklet tutkunları, Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla “Bayrağını Kap Gel, Vatan Sana Canım Feda” adı altında konvoy düzenledi. Afrin’de terör örgütlerine yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na çeşitli sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin desteği sürüyor. Hatay ve çevre illerden gelen motosiklet tutkunları, Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla “Bayrağını Kap Gel, Vatan Sana Canım Feda” adı altında ... Devamını Oku »

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ, “AHİ DUASI ANITI”NI AÇTI

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Almacı Pazarı girişine Gaziantep Büyükşehir Belediyesince yaptırılan “Ahi Duası Anıtı”nı açtı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ahilik tohumu eğer bu topraklara atılmasaydı, bugün gazi şehrin,  ihracatta 5’inci olma gücüne ulaşamayacağını belirterek,  “En zor zamanımızda, ‘Şimdi Gaziantep zamanı’ dedik. Her mevsim Gaziantep, dedik. Şimdi ise, Almacı Pazarı’na gelme zamanı, Bakırcılar Çarşısı’na gelme zamanı diyoruz” ... Devamını Oku »

74 ÜLKENİN BÜYÜKELÇİSİ GAZİANTEP’TE

Türkiye İhracatçı Meclisi (TİM), Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) tarafından koordine edilen 74 ülkeden 44 büyükelçi ve ülke temsilcisinden oluşan 171 kişilik heyet, Gaziantep Buluşması kapsamında Zeugma Mozaik Müzesi’ni gezdi.  Dünya’nın en önemli merkezleri arasında yerini alan Tarihi İpek Yolu’nun üzerinde bulunan Gaziantep’in tanıtımına dönük düzenlenen 4’üncü Büyükelçiler Gaziantep Buluşması çerçevesinde hazırlanan iki günlük programda, ... Devamını Oku »

“ARANIZA ŞEYTAN SOKMAYIN”

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Yıllardır sizi birbirinize düşürüp Kendi iktidar alanlarını genişleterek , Kendilerini Gaziantep’in ve Türkiye’nin sahibi sanarak  ilçeleri parçalara bölen şeytanlara fırsat vermeyin onları aranıza sokmayın” dedi. Ak parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Nurdağında yapılan Ak Parti Nurdağı ilçe Teşkılatı 6. Olagan kongresinde oldukça sert konuşarak net mesajlar verdi. Nurdağ’lı ve İslahiye’lilerin Adam satmayacağını bunu bekleyenlerin ... Devamını Oku »

MUHTARLAR İDDİALI

Gaziantep’te yapılacak olan Muhtarlar arasındaki Futbol turnuvalarına hazırlanan Nurdağı Muhtarlar takımı oldukça iddialı. Gaziantep’te yapılacak olan İlçe Muhtarlar takımları arasındaki Futbol Müsabakalarında mücadele etmek üzere Nurdağ’lı muhtarlar tarafından kurulan Muhtarlar takımı 10 günlük Kurban bayramı tatilinin ardından çalışmalarına iddialı bir şekilde yeniden başladı. Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün’ün sık sık antramanlarını ziyaret ederek destek olduğu ve motive ettiği Nurdağlı muhtarlar Şampiyonluk ... Devamını Oku »