Çarşamba , 27 Ekim 2021
SONDAKİKA

EVLE BİRLİKTE HAYALLERİDE YANDI

İslahiye’de evde bahar temizliği yaparken çıkan yangın evle birlikte bir genç kızın hayallerini de yakarak kül etti.

İslahiye’de evde Bahar temizliği yapan kızın temizlik için duvarları yıkaması sonrasında yıkanan evde kabloların kısa devre yapması sonucu çıktığı tahmin edilen yangında kısa bir süre önce nişanlanan ve bir iki ay içinde düğünü olacak bir genç kızın tüm çeyizleri de yandı.

İslahiye ilçesinde  Atatürk Mahallesi 249 Nolu Sokak üzerinde bulunan  Bayram Aslan’a ait 2 katlı evin ilk katında yangın çıktı. Bahar temizliği nedeniyle yıkanan evde kabloların kısa devre yapması sonucu, düğün hazırlığı yapan Fatma Aslan’nın çeyiz eşyalarının bulunduğu odada yangın çıktı. Olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri olaya müdahale etti.

İlk ekip yangına müdahale ederken, yetersiz kalması nedeniyle araçtan ikinci bir hortum çekilerek, alevlere müdahale edilmek istedi. Tazyikli su açılınca, bağlantısı yanlış yapılan hortum, ek yerinden çıktı.  İtfaiye eri, uzun süre suyun aktığı hortumu tekrar monte etmek istedi. Başarılı olamayan itfaiye eri, çevredeki vatandaşların da tepkisine neden oldu.  İtfaiye erinin zor anları, olay yerindeki vatandaşlar tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

Soğutma çalışmalarının ardından aile de içeriye giderek, çeyizden kalan eşyaları kurtardı. Ekipler yaptıkları incelemede, yangının kısa devre yapan kablolardan çıkmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

KAYMAKAM VE BAŞKANDAN YARDIM SÖZÜ

Olay sonrasında olay yerine giden İslahiye Kaymakamı Ramazan Yıldırım ve İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, aileye geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Ailenin zararının karşılanması ve maddi destek sözü verilmesi sonrasında bir nebze de olsa yüzü gülen aile tüm eşyaları unutup kızının alevlerle birlikte yanan çeyizine üzülmeye devam etti.

 

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*