Pazar , 17 Ekim 2021
SONDAKİKA

Eyyübiyeli Kadınlar Sınırda Mehmetçikle Buluştu

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Eyyübyeli kadınlarla birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında sınırda Mehmetçikle buluştu.

8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında kadınlar, Afrin sınır hattında bulunan Mehmetçikle buluştu. Ekinci, eşi Ayşe Ekinci, 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında, Afrin’de Zeytin Dalı Harekatını yürüten Mehmetçik’le bir araya geldi. Ekinci ve beraberindekiler önce İslahiye’de bulunan İç İşleri Bakanlığı Müşterek görev merkezindeki Mehmetçikle buluştu. Burada Mehmetçik’e baklava ikramında bulunan ekip daha sonra Hatay Hassa sınırına geçti. Sınırda Mehmetçikle buluşan Ekinci de, Eyyübiyeli kadınlara teşekkür etti.
Gün boyunca sınır hattında Mehmetçikle bir araya gelen ve muvaffakiyetler dileyen Ekinci, “Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Başta şehit anneleri ve yakınları olmak üzere tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum. Farklı bir anma programı düzenledik. Bu kapsamda da Eyyübiyeli kadınlarla birlikte Afrin’de kahraman Mehmetçiğimize destek amacıyla sınır hattına geldik. Burada Hatim ve Fetih duası okuyup cephede savaşan Mehmetçiğimize dualar gönderdik. Rabbim onları her daim başarılı kılsın, ülkemizin bekasını için canlarını ortaya koyan Mehmetçiğimizi korusun, geride kalan annelere, kardeşlere sağ salim dönmeyi nasip etsin. Bu anlamlı günü daha da anlamlaştıran Eyyübiyeli kadınlarımıza da çok çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*