Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

GAZİANTEP MHP’DE YALÇIN LİSTE BAŞI MI OLUYOR?

Seçim tarihinin 24 Haziran 2018 olarak açıklanmasının ardından siyasi partilerde aday belirleme süreci yaşanırken MHP’nin Gaziantep Birinci sıraya Genel Başkan yardımcısı Edip Semih Yalçın’ı aday yapacağı gelen kulis bilgileri arasında.

Seçimlere ak parti ile yaptığı Cumhur ittifakı ile girecek olan MHP’de adayların Genel Merkez yoklaması ile belirleneceği ifade edilirken Gaziantep’e liste başı lokomotif aday olarak Teşkılatlardan sorumlu Genel Başkan yardımcısı Edip Semih Yalçın’ın aday olacağına kesin gözü ile bakılıyor.

TEŞKILATLAR YALÇIN DİYOR

Mhp Gaziantep Merkez ve ilçe teşkılatlarında görev alan çok sayıda yönetici ve partili vatandaş Gaziantep’in 1. Sırası için Edip Semih Yalçın’ın en ideal aday olacağını ifade ettiler.

MHP’NİN 2. SIRASI AV. ERTUĞRUL TOLĞA ORHAN

7 Haziran Seçimlerinde 2. Sıradan Milletvekili seçilen ancak 1 kasım seçimlerinde milletvekiliği düşen Av. Ertuğrul Tolga Orhan’ın ise Gaziantep’ten 2. Sıra adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Milletvekilliği yaptığı kısa dönem içerisinde MHP Genel Başkanı Dr.Devlet Bahçeli ile iyi ilişkiler kuran ve seçilme şansı olmamasına rağmen genel başkanın isteği doğrultusunda Erken seçim’e evet diyerek destek veren av. Ertuğrul Tolga Orhan’ın yeri neredeyse garanti gibi.

  1. SERMET ATAY 3 GİBİ

MHP’de siyasete başladığı günden buyana başarılı çalışmaları ile göz dolduran Gaziantep Halkının yakından tanıdığı ve sevilen ismi Av.Sermet Atay’ın bu defa MHP’den 3.sıradan aday olacağı konuşuluyor.

Av. Sermet Atay’ın yıllardır aktif siyasetin içinde olduğunu ve tecbüre kazandığını her dönem genel merkezin kararına saygı gösterdiğini, bundan dolayı da 3 sıradan aday olma şansının yüksek olduğu ifade ediliyor.

TAŞDOĞAN 4. SIRA

MHP Gaziantep il başkanlığı görevinden istifa eden Dr. Muhittin Taşdoğan’ın genel merkez tarafından 4. Sıradan aday gösterileceği ifade ediliyor.

Taşdoğan’ın 4. Sıradan aday gösterilip yerel lokomotif olmaya hazırlanacağı, bu dönem içerisinde gençliğin verdiği enerji ile koşup MHP’nin Gaziantep te en az 5 milletvekilliğini kazanmanın yolunu arayacağı ifade ediliyor.

İSLAHİYE VE NURDAĞINDA SUPRİZ ADAYLAR

MHP’den Gaziantep Milletvekilliği için İslahiye ve Nurdağı ilçelerinden de çok sayıda ismin adaylık müraacatında bulunacağı gazetemize gelen bilgiler arasında.

İslahiye ve Nurdağı bölgesinden adaylık için İşadamı Mesut Fettahlıoğlu, İslahiye Ülküocakları eski Başkanı Ahmet Tunçbilek, İşadamı Hasan Bahar, Nurdağı Eski Belediye Başkanı Orhan Yılmaz, MHP Gaziantep Teşkılatlardan sorumlu il başkan yardımcılığı ve Ülkücü işçiler dernek başkanlığı görevlerinde bulunan eski başkan  Ökkeş Şentürk, Nurdağı Eski Belediye Başkan adayı Hacı Coşkun şuan için adaylığı konuşulan isimler arasında.

Bakalım önümüzdeki günler ne getirecek.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*