Çarşamba , 27 Ekim 2021
SONDAKİKA

GAZİANTEP’İN EN ÇALIŞKAN VEKİLİ TAYYAR

16 Nisan’da yapılacak olan Refarandum kapsamında çalışmalarına devam eden Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil  Tayyar Gaziantep’e ayak basmadık yer bırakmıyor.

Refarandum kararının verilmesinin ardından seçim çalışmalarının startını veren Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil  Tayyar bir taraftan seçim bölgesi olan İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde mahalle, belde ve köy gezilerini sürdürürken diğer taraftan Gaziantep merkez ve diğer ilçelerde de aktif bir şekilde çalışmaya devam ediyor, saha çalışmalarını tamamlayan Milletvekili Tayyar ise akşam saatlerinde ise Basın kuruluşlarını ziyaret radyo ve Tv programları ile çalışmasına devam etmiş oluyor.

16 Nisan’da yapılan olan “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sitemi” halk oylamasına sayılı günler kala seçim heyecanı arttı. Kentte çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar çalışmalarını hızlandırdı. Kentte adım atmadık yer bırakmayan Tayyar, “Evet”i anlatmaya devam ediyor. Sık sık vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili Tayyar, parti üyeleri ile birlikte kentin her noktasını karış karış geziyor.

Sık sık STK temsilcileriyle bir araya gelen Tayyar, her gittiği yerde 15 Temmuz darbe girişiminde neler olduğunu, o gün yaşananları ve gelinen noktaya, Referandum sonrasında halkın “evet” oyu kullanacağını ve darbe anayasasından kurtulup, daha güçlü bir Türkiye, daha özgür ve daha demokratik bir Türkiye’nin her geçen gün büyüyeceğini, bu sebeple dış güçlerin çeşitli entrikalarından kurtulacaklarına inandığını söylüyor.

ESNAF VE EV ZİYARETLERİNDE BULUNUYOR

STK ziyaretlerinin yanı sıra esnaf ve ev ziyaretlerine de ağırlık veren Şamil Tayyar, daha çok gençlerle bir araya geliyor. Gençlere çok güvendiğini kaydeden Tayyar, 16 Nisan’daki referandum oylamasında gençlere güvendikleri için seçilme yaşını 18’e düşürdüklerini anlatıyor.

GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ

Seçilme yaşını 18’e indirmenin 7 milyon gence güvendiklerinin göstergesi olduğunun altını çizen Tayyar, “7 milyon gencimize güveniyoruz. Bu bazen belli bir kesime mesaj vermek, sahiplendiğimizi göstermek içinde uygulanabilir. 15 Temmuz hain işgal girişimi karşısında kahramanca şehit olan Ömer Halis Demir’in o yaşta çocuğu var mı bilmiyorum ama yarın onun gibi kahramanlara sahip çıktığımızı göstermek için onun çocuğu veya kardeşi çok genç yaşta milletvekili adayı olabilir. Yine İzmir adliyesinde teröristlerin baskını sırasında kahramanca siper olan Fethi Sekin, onun çocuğu da olabilir. Böylece şehitlerimize sahip çıkıldığını gösterebiliriz” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, yeni bahsedildiği gibi korkulacak bir durum olmadığını vurgulayarak, aksine Türkiye’yi her anlamda ileri taşıyacak bir sistem değişikliği olduğunu söyledi.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*