Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

BİZİM GÖK KUBBEMİZ İLÇE YÜRÜTME KOMİSYONU TOPLANDI

Nurdağı İlçe Milli eğitim müdürlüğü tarafından  kardeş ilçe ilan edilen Zeytinburnu ilçesi ile bizim gökkubbemiz projesi imzalandı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan Bizim Gök Kubbemiz Projesi kapsamında Nurdağı ilçe milli eğitim müdürlüğü ilçe yürütme komisyonu toplantısı yapıldı.

Projeyle; İstanbul ilindeki resmi okullar ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki resmi okullar arasında, eğitim, kültür, yardımlaşma amacıyla kardeşlik köprüleri kurulması, bilgi, tecrübe, kültürel ve sosyal paylaşımlarda bulunulması, ilçelerin ve okulların yürüttüğü projelerden elde edilen kazanımların aktarılması, imkânlar dâhilinde ortak projeler yapılması, eğitim malzemeleri konusunda kardeş okullara destek olunması, proje kapsamında karşılıklı ziyaretler ve ortak organizasyonlar düzenlenerek gönül köprüleri inşa edilmesi düşünülmektedir.

Projeye dâhil olan ilçemiz ve uhdemizde bulunan gönüllü okulların müdürleri ile 05.04.2018 Perşembe günü İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa YILDIRIM başkanlığında toplantı yapıldı. Toplantıda Bizim Gök Kubbemiz Projesi İlçe Yürütüme Komisyonu belirlendi. Toplantıda yol haritası çizildi. Gönüllü okullarımız için Okul Yürütme Komisyonlarının belirlenmesi istendi. Kardeş ilçemiz olan Zeytinburnu İlçesi’nin koordinatörü ile telefonla görüşme sağlandı ve İlçe Yürütme Komisyonumuza ait bilgiler paylaşıldı.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*