Çarşamba , 27 Ekim 2021
SONDAKİKA

HİLMİ BABANIN TORUNLARI EVLENDİ

Nurdağına bağlı Hamidiye (Danacık) köyünde yaşayan Hilmi babanın torunu Muhammed Fatih Kutlubay amcasının kızı Nisa Kutlubay ile dünya evine girdi.

Nurdağının Hamidiye (Danacık) mahallesinde yaşayan ve Bölgede Hilmi Baba olarak bilinen  Kadiri tarikatının önde gelen isimlerinden olan Merhum  (Hilmi Kutlubay)’ın  torunu Muhammet Fatih Kutlubay amcasının kızı Nisa kutlubay ile mütevazi bir düğün töreni ile evlendiler.

Hamidiye mahallesindeki Misafirhanenin önünde çok sayıda misafirin katıldığı tören ile kınaları yakılan gençler deflerin çalınıp ilahilerin söylendiği düğün töreni ile dünya evine girdiler.

Pazar günü ise yine aynı dergahta ilahiler söylenip Defler çalındı.

Türkiyenin dört bir yanında gelen yaklaşık 10 bin davetli Hamidiye deki misafirhanenin meydanında okunan ilahilere, getirilen tekbirlere defler eşliğinde katıldılar. Dergah mensubu ve aynı zamanda Hamidiye köyü muhtarı Hilmi Aslan bey ile yaptığımız görüşmede Muhtar Aslan, Bizlere,” Yaklaşık 10 bin misafirimiz var. Bu misafirler Türkiyenin dört bir tarafından geldiler. Bay bayan herkesleri dergahımızda ağırlıyoruz. İki gün süren düğünümüzde gelen misafirlerimiz bizlerle birlikte koştular, bizlerle birlikte yorulup oturdular. Hepsine tek tek teşekkür ederiz. Herkeslerden Allahım razı olsun.” Dedi.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*