Salı , 21 Eylül 2021
SONDAKİKA

İLÇELER ÜVEY EVLAT DEĞİLDİR

Gaziantep Merkezdeki Kamu kurum ve kuruluşları ile STK’lar, Odalar ve Siyasi partilerin Gaziantep’e bağlı olan kırsaldaki ilçeleri her alanda olduğu gibi basın alanında da üvey evlat olarak görmeye devam ediyorlar.

Gaziantep’in en büyük STK’ları olan Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Gaziantep SMMMO, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı, Güneydoğu Anadolu İhracatçılar birliği, Spor Klüpleri, Üniversitelerimiz, Büyük Holdinglerimiz ve tabiî ki Siyasi partilerimiz ve Milletvekillerimiz. Gaziantep’in ilçelerinde yayınlanan Gazeteleri Üvey evlat olarak görmeye daha ne kadar devam edecekler doğrusu merak ediyoruz.

Gaziantep merkezde Yayınlanan Günlük, Haftalık, Onbeş günlük, hatta aylık ve 3 aylık gibi periyotlarla yayınlanan mevkutelere abone olan, reklam veren bu öncü kuruluşlarımız her ne hikmetse Yalnızca ilimize bağlı üç ilçede (İslahiye, Nurdağı, Nizip’te) yayınlanan ve Basın İlan Kurumundan resmi ilan yayınlama hakkına sahip toplam 3 gazeteye reklam verecek, abone olacak bütçeyi bir türlü bulamıyorlar mı acaba?

Gaziantep Valisi Davut Gül’ün Gaziantep Gazeteciler Cemiyetini ziyaretinde, yerel gazetelere destek olacaklarını ifade etmesi bizleri sevindirmişti.

Gaziantep Valiliğine Atanan  Vali Davut Gül ile bu bakışın değişeceğini bekledik ama olmadı. Biz ilçeler ve ilçe Gazeteleri yine üvey evlat olarak görülmeye devam ediyoruz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yaptığımız girişimler sonrasında Nihayet ilçe gazetelerine özel günlerde kutlama ilanı vermek ve Abone olmak ile destek vermeye başladı.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*