Cuma , 24 Eylül 2021
SONDAKİKA

İNTİHARDAN YÜZBAŞI VAZGEÇİRDİ

Nurdağı’nın simgesi haline gelen Viyadüklere çıkarak intihar girişiminde bulunan 16 yaşındaki genci intihar eyleminden yüzbaşı vazgeçirdi.

Nurdağında Kurudere mahallesinde bulunan ve Nurdağının adeta simgesi haline gelen yaklaşık 100 metre yüksekliğindeki viyadüklere çıkan ve intihar girişiminde bulunan 16 yaşındaki S.T. isimli genç çevredeki vatandaşlar ve polis tarafından intihar girişiminden vazgeçilemeyince olayı duyarak olay yerine gelen ilçe jandarma komutanı yüzbaşı  Vahit Sagdıç tarafından intihar girişiminden vazgeçirildi.

Vidadüklerin üzerinde bir genci gören vatandaşlar gencin intihar teşebbüsünde bulunacağını anlayınca önce polis’i aradılar ve bu arada kendileri gençle konuşarak genci bu eyleminden vazgeçirmeye çalıştılar. Vatandaşların girişimlerinin sonuçsuz kalması sonrasında olay yerine gelen polis ekipleri devreye girerek genci intihardan vazgeçirmek için çalıştılar.

Polislerin girişimlerinin sonuçsuz kalması üzerine olayı duyan ve olan yerine Gelen ilçe jandarma komutanı yüzbaşı Vahit Sağdıç önce aşağıdan yukarıya doğru gençle konuşarak inka etmeye çalıştı. Gencin inka olmaya niyetinin olmaması üzerine aşağıdakilerle konuşmasını ve dikkatini dağıtmasını sağlayan yüzbaşı Sağdıç yukarı çıkarak ani bir hamleyle gencin üzerine atlayıp genci yakalayarak yaklaşık 100 metrelik viyadüklerden aşağı atlamasını ve intihar girişiminde bulunmasını engelledi.

Daha sonra genci alarak İlçe devlet hastanesine götürüp burada ayakta tedavisini yaptıran komutan bir süre gençle sohbet ederek bu olayın sorunsuz kazasız ve belasız bir şekilde sonuçlanmasını sağladı.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*