Cuma , 24 Eylül 2021
SONDAKİKA

İSLAHİYE MYO’DAN TEKNİK GEZİ

Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencileri tarafından  Adana Çimento  İskenderun Tesislerine teknik gezi düzenlendi.

Adana’ya teknik gezi düzenleyen Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu’nun Müdürü Yard. Doç. Dr. Ahmet Deveci, “Gaziantep Üniversitesi dünyaya entegre olmuş bir üniversitedir” dedi.
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN)  İslahiye Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi, Lojistik Programı ile Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencileri tarafından  Adana Çimento  İskenderun Tesislerine teknik gezi düzenlendi. Öğrencilerin fabrikanın işletme sistemini, elektrik ve otomasyon sistemlerini yerinde incelediği teknik gezide, öğrencilere üretimde kullanılan cihazlarda detaylı olarak anlatıldı. Teknik gezi kapsamında öğrenciler, çimentonun üretim aşamalarını yerinde görme fırsatı buldu.  Gaziantep Üniversitesi öğrencilerini tesislerinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Tesis Yöneticisi Halil Durmuş, Yüksekokul öğrencilerine katkı sağlamak amacıyla uzmanların çalışmalarla ilgili olarak geniş bilgi verdiğini belirterek, saha tanıtımının çok önemli olduğunu vurguladı. Sahanın tanıtılmasının çok önemli olduğunu ve  İskenderun’un alanları için önemli bir merkez olduğunu kaydeden  İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Deveci, “Dünyada işletme ölçüm teknikleri hem de değerlendirme teknikleri gelişiyor.  Gaziantep Üniversitesi dünyaya entegre olmuş bir üniversitedir. En gelişmiş yöntemler ile öğrencilerimizi eğitmeye çalışıyoruz. Tesis Müdürü Halil Durmuş’a, Teknik geziyi koordine eden Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Gökhan Nur ile Yüksekokul Sekreteri  Bilal Erdoğan’a katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Gezi sonrasında  İskenderun Teknik Üniversitesi  İskenderun Meslek Yüksekokulu ziyaret edildi. Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu tarafından konferans salonunda gezi heyetine okul hakkında bilgi verilerek, Yüksekokulun bilgisayar laboratuvarları ve mesleki atölyeleri gezdirildi.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*