Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

İSLAHİYE’DE 19 MAYIS KUTLAMASI YAPILDI

Gaziantep’in İslahiye ilçe stadında yapılması planlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Spor Bayramı etkinlikleri, aniden bastıran dolu ve yağmur nedeniyle kapalı pazar yerinde yapıldı.

Gaziantep’in  İslahiye ilçe stadında yapılması planlanan  19 Mayıs  Atatürk‘ü Anma ve Spor Bayramı etkinlikleri, aniden bastıran dolu ve yağmur nedeniyle kapalı pazar yerinde yapıldı. Pazar yeri yakınlarında oturan 83 yaşındaki Gülizar Kelebek ilk kez bayram kutlamalarına katıldığını söyledi.
Kutlama,  İslahiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Osman Çiftçi’nin Milli Egemenlik Meydanı’nda  Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden program, yağmur ve dolu nedeniyle  İslahiye İlçe  Atatürk Stadyumu yerine Kapalı Uzay Çatılı Sebze Pazarı’nda yapıldı. Önce tören alanındaki park halindeki araçlar trafik ekipleri ve çekici yardımıyla kaldırılarak, alan temizlendi. Sonrasında gerçekleştirilen programda  İslahiye  Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi jimnastik takımı öğrencileri gösteriler yaptı.
İlk kez resmi bayram kutlamalarını izledi
Büyük ilgi gören etkinliklerin ilk kez yapıldığı pazar yeri yakınlarında oturan 83 yaşındaki Gülizar Kelebek, ilk kez gösterileri izledi. İlk defa bir resmi bayram kutlamasına şahit olan Gülizar Kelebek, gösteriler esnasında duygusal anlar yaşadı. Kelebek, “Hayatımda ilk defa böyle bir bayrama geldim. Çok beğendim, çok sevdim” diye konuştu.
Kös çalan öğretmenin cep telefonu gözüktü
Kutlamalar,  İslahiye  Opet  Anadolu Lisesi Mehteran Takımı’nın konseri ile sürdü. Konserde kös çalan öğretmenin kuşağının arasında bulunan cep telefonu dikkat çekti.  İslahiye Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları grubu tarafından  Antep yöresine ait oyunlar oynanarak, halaylar çekildi. Kına gecesinin düzenlendiği programda, yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Törene  CHP de katıldı
Türkiye genelinde alternatif kutlamalar düzenleyen  CHP,  İslahiye‘de ise düzenlenen devlet törenine katıldı.  İslahiye Kaymakamı Ramazan Yıldırım, Belediye Başkanı  Kemal Vural, 106. Topçu Alay ve Garnizon Komutanı Topçu Albay  Metin Aydın,  İslahiye Cumhuriyet Başsavcısı Melih  Aladağ,  İslahiye Emniyet Müdürü Bedrettin Sarıtaş, Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Mideoğlu’nun katıldığı programda, Milliyetçi Harekat Partisi İlçe Başkanı  Metin Şentürk ile  Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı  Mustafa Alıcı da yer aldı. Programa çok sayıda daire amiri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar da katıldı.Vatandaşlar gibi protokol de etkinlikleri ayakta izledi.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*