Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

KARMA RESİM SERGİSİ AÇILDI

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçemizde karma resim sergisi açılışı yapıldı.

Kursunu Seç, Sodesle Atılıma Geç Projesi projesi kapsamında ilçe genelindeki 7 okula alınan resim malzemeleri ile okuldaki öğrenciler ve öğretmenler tarafından yapılan resimler Fatih Ortaokulunda düzenlenen karma Resim sergisi ile vatandaşların beğenisine sunuldu.

Fatih Ortaokulunda açılan resim sergisinin açlışını İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım yaptı. Serginin açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Göçer, Okul Müdürleri, resim ve görsel sanatlar öğretmenleri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.
Okulların resim ve görsel sanatlar öğretmenleri rehberliğinde resim derslerinde yaptıkları yağlıboya, suluboya ve karakalem tekniklerinden oluşan 70 eser fatih Orta okokulu çok amaçlı salonunda sergilendi.

Konu ile ilgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım, Kursunu Seç, Sodesle Atılıma Geç Projesi kapsamında 51 kuruma spor malzemesi dağıtıldığını, bu kapsamda 7 okula resim malzemesi dağıtımı yapıldığını belirtti. Bu serginin malzemelerinin de bu proje kapsamında dağıtıldığını söyledi. Bu sayede yeni yeteneklerin keşfedileceğini bunların Güzel Sanatlar Liselerine yönlendirilmesi gerektiğini belirtti. Sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

Daha sonra karma resim sergisi hep birlikte gezildi.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*