Pazar , 17 Ekim 2021
SONDAKİKA

KARTAL AİLESİ ÇİFTE BAYRAM YAŞIYOR

Nurdağı ilçesine bağlı Kırkpınar Mahallesinde harebe bir evde oturan Kartal ailesine Nurdağı Belediyesi tarafından yeni ev yapılması aileye çifte bayram yaşattı.

Nurdağı İlçesine bağlı Kırkpınar mahallesinde eşi ve çocukları ile her tarafı harabeye dönmüş ve her an yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan evde oturan Kartal ailesinin imdadına Nurdağı belediyesi yetişti.

Nurdağı Belediyesi maddi durumları oldukça kötü olan aileye sahip çıkarak, yarısı boyalı yarısı sıvalı, harebeye dönmüş barakanın yerine 80 metrekare oturum alanına sahip yeni bir ev yapıyor.

Kırkpınar mahallesindeki Kartal ailesinin viraneye dönmüş harebe evini yıkan Nurdağı Belediyesi ailenin normal şartlar altında kalabileceği 80 metrekare oturum alanına sahip modern bir ev yapımı için çalışmalara başladı. Kaba inşaatı bitme noktasına gelen evin en kısa zamanda aileye teslim edileceği ifade edildi.
Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır’a teşekkür eden Mehmet Kartal, ikinci bir bayram sevinci yaşadıklarını söyledi.
Başkan Yıldırır ise, “O muhtaç aileye belediye olarak sahip çıktık. Mavi boyasıyla ilçede bilinen baraka yerine şimdi tek katlı 80. metrekare oturum alanı olacak bir ev yapıyoruz. Yapılan evin tüm masrafları belediye imkanları ile karşılıyoruz. Ev tamamlandıktan sonra o aileye anahtarını teslim edeceğiz” dedi.

 

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*