Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

KAŞIKÇININ CESEDİ BULUNDU

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kaşıkçı’yı infaz etmek için Suudi Arabistan’dan İstanbul’a gelen infaz timi ile ilgili yeni gelişme ortaya çıkarken Kaşıkçının parçalara bölünmüş ve yüzündeki derisi yüzülmüş cesedine ulaşıldı.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı  2 Ekim günü Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na girmesi ardından bir daha kendisinden haber alınamamıştı. Kaşıkçı’nın kıyafetlerini giyen bir kişinin aynı gün dublörü olarak Başkonsolosluk’tan çıktığı belirlenmişti.

Dublör Medeni’nin konsolosluk arka kapısından çıkıp taksi ile Sultanahmet’e gittiği, burada bir tuvalette kıyafetlerini değiştirdikten sonra Kaşıkçı’ya ait kıyafetleri kaldığı otelin yanındaki bir çöp konteynırına attığı belirlenmişti. İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri dublör skandalını anbean belgelemişti.

Kaşıkçı ile aynı yaşlarda olan ve fiziki benzerliğiyle de dikkati çeken Mustafa Muhammed el-Medeni’nin özel olarak bu iş için İstanbul’a gönderildiği anlaşılıyor.

Medeni’nin sosyal paylaşım sitesi Twitter’da “Mühendis Mustafa Medeni” ismiyle açılan hesabında, kimlik bilgilerine yer verilmediği gibi herhangi bir paylaşımı da bulunmuyor.

Medeni’nin Riyad yönetimine ve özellikle de Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a yakın bir isim olduğu iddia ediliyor.

Tüm bu gelişmelerin ardından Gazeteci Kaşıkçının Parçalara bölünmüş ve torbalara konulmuş haldeki cesedine ulaşıldı. Torbalar açıldığında kaşıkçının kollarının , bacaklarının ayrı ayrı kesildiği kafasının derisinin yüzüldüğü görüldü.

İşte o ayrıntılar ve belgeler Nurdağı Gazetesi farkı ile ilk kez bizde..

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*