Çarşamba , 27 Ekim 2021
SONDAKİKA

KAYMAKAM’DAN KİRVELER’E ZİYARET

Nurdağı İlçesinde ikamet eden ve halk arasında kirveler olarak tabir edilen (Davulcular) aşiretini ilçe kaymakamı Lokman Düzgün ziyaret etti.

Nurdağı İlçe kaymakamlığı görevine atandığı günden buyana ilçede her mahalle ve her kesimden insanlara yönelik olarak yaptığı ziyaretlerle ilçe halkının yakından tanıdığı ve sevdiği Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün’ün bu defaki ziyaret programı İlçemizin Merkez mahallesi Fatih’te yaşayan Kirveler (Davulcu aşireti) oldu.

Fatih mahallesinde yaşayan Davulcu aşireti mensupları birden karşılarında İlçe Kaymakamı Lokman Düzgün’ü görünce hem çok şaşırdılar hem de Davul zurnalarına sarılarak Kaymakam ve beraberindekileri davul zurnalar eşliğinde karşıladılar.

Karşılarında kaymakam görmenin sevinci ve şaşkınlığını yaşayan Fatih mahallesi sakinleri davul zurnalı karşılama sonrasında misafirlerine çay kahve ikramında bulunarak sohbet ettiler ilçe kaymakamına sorunları ve beklentilerini birinci elden aktaran mahalle sakinleri bunun vermiş olduğu rahatlıkla mutluluktan havalara uçtular.

İlçe Kaymakamı Lokman Düzgün ise toplumun her kesimini kucaklamanın sosyal Devlet ilkesinin gereği olduğunu ifade ederek, biz insanlar arasında ayrım ve ayrıştırma yapmadan her kesime hizmet etmek için görevlendirilmiş insanlarız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada halka hizmet üretmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaymakam Lokman Düzgün’e Fatih mahallesi ziyaretinde Kaymakamlık yazı İşleri Müdürü Yunus Bahar, Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakfı müdürü Hakkı Güler ve bazı kaymakamlık çalışanları eşlik ettiler.

 

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*