Cuma , 24 Eylül 2021
SONDAKİKA

KONTROLLÜ SİVİL GÜÇ DEMOKRASİNİN KALKANIDIR

Gaziantep Eğitim Bir Sen, yetkili sendika olarak hizmetlerine devam ediyor. Eğitim çalışanı üye sayısı bakımından istikrarlı bir şekilde büyüyen sendikanın  2013 yılında 5976 olan üye sayısı,  rekor bir katılımla  2017Mayıs ayında 10.870’e ulaştı.

Lider sendika olarak 2017 yılında da mutabakat ve yetki metnini imzalayan Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Gaziantep İl Başkanı Ahmet GÖK, genel yetkide 6. yıla girdiklerini, eğitim çalışanlarının her türlü hakkını koruma mücadelesi ve her türlü hakkını geliştirme idealiyle hareket ettiklerini söyledi. Hak ve özgürlük mücadelesinin yanı sıra bir eğitim çalışanları sendikası olarak memleketin kültür ve irfan davasına hizmet borçlarının bulunduğunu, ülkenin milli ve manevi gelişiminde, hukuk ve demokrasinin korunup güçlenmesinde etkin rol almaya devam edeceklerini vurguladı. Hukuk kuralları içerisinde hareket eden kontrollü sivil yapılanmaların demokratik sistemin korunması açısından ne denli büyük bir öneme sahip olduğu gerçeğinin 15 Temmuz’da bir kez daha anlaşıldığını belirten GÖK, darbeci ve vesayetçi odaklara karşı özgürlük ve demokrasi mücadelelerinin aşkla ve kararlılıkla süreceğini dile getirdi.

Çeyrek asırdır taviz vermeden sürdürdüğümüz tutumumuzu ve duruşumuzu takdir ederek çağrımıza yürekten cevap veren, onurlu katılımlarıyla bizlere destek olan tüm üyelerimize; sevdaları için , demokratik ve özgürlükçü duruşları için teşekkür ediyoruz. Büyüdükçe bizleri daha fazla kenetleyecek şeyin “hak davanın haklı mücadelesi ” olduğunun bilincindeyiz. Dedi.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*