Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

KURBANLIKLAR ELDE KALDI

Nurdağında bu yıl kurbanlık satışı yapan vatandaşların kurbanlıkları ellerinde kaldı.

Kurban bayramında Günler öncesinde kurbanlık satışlarına başlayan ilçedeki hayvan satıcıları ve besicileri bu yıl Kurban bayramında beklentilerinin karşılığını alamayarak hayel kırıklığına uğradılar.

Özellikle ilçe genelinde Arefe günü Hayvan pazarında aşırı bir yoğunluk yaşandı. Ama gelen vatandaşlar kurbanlık fiyatlarını duyunca ağızları açık kaldı. Bazıları saatlerce süren pazarlıklar sonunda bütçelerine uygun kurbanlık bulup alarak evlerinin yolunu tutarken bazı vatandaşlar ise alamadan evlerine dönmek zorunda kaldılar.

Arefe günü olmasına rağmen Kurbanlık fiyatlarının yüksek olmasından yakınan vatandaşlar kurban almadan giderek bayramın 1. ve ikinci günü kurbanlık fiyatlarının biraz daha düşmesi sonrasında anca kurbanlık alabildiler. Büyükbaş hayvana ortak giren Kurban sahipleri ise ortakları ile geldikleri hayvan pazarında anlaştıkları büyükbaş hayvanları alarak pazardan ayrıldılar.

Kurban satıcıları Hayvanlarının büyük bir kısmının ellerinde kaldığını söylerken, vatandaşlar ise fiyatların yüksek olmasından şikayet ederek, 1400 Tl asgari ücretle çalışan bir kişinin ortalama 1000 lira civarında bir para ödeyerek kurban almasının mümkün olmadığını dile getirdiler.

Nurdağı Hayvan pazarında bayram öncesinde Kurbanlık fiyatları ise şu şekilde, Mor Koyun’un kilosu 14 TL, Küçük Beyaz Koyun’un kilosu 13.5 TL, Küçük baş Erkek Keçi kilosu 13 TL, Büyük Baş Tosun Dana kilosu 14 TL,Büyük Baş Kısır inek kilosu 12 Türk Lirasından oluşuyor.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*