Salı , 21 Eylül 2021
SONDAKİKA

LİSE ÖĞRENCİSİ SÜT SAGARKEN ÖLDÜ

Nurdağı İmam Hatip Lisesi öğrencisi evlerinin ahırında süt sağarken elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Nurdağı İmam hatip lisesi 2.Sınıf öğrencisi Mustafa Ali Kelebek Gözlühöyük mahallesi Sayburun mezrasında oturan ve hayvancılık ile uğraşan ailesine yardım etmek için gittiği ahırda süt sağarken elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Nurdağı ilçe kırsalında bulunan Gözlühüyük Mahallesi Sayburun mezrasında oturan ve kendilerine ait ahırda inek besleyen ailesine yardım eden 17 yaşındaki Nurdağı Anadolu İmamhatip Lisesi 11.B. sınıf öğrencisi Mustafa Ali Kelebek, ahırda bulunan inekleri süt sağma makinesi ile süt sağarken, bir den çığlık atmış, ses üzerine ahıra koşan baba H.K. yere yığılan oğlunun haneketsiz yattığını görmüştü. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesinin ardından hastaneye yetiştirilen Mustafa Ali Kelebek, kaldırıldığı Nurdağı Devlet Hastanesinde, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamamıştı.
Olayın ardından Cumhuriyet savcılığı inceleme başlatırken, ilk belirlemelere göre elektrik çarpması nedeniyle öldüğü tahmin edilen gencin kesin ölüm nedeni tesbit edilmesi için cenazesi Adana Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Adli Tıptan gelen cenaze defnedilmek üzere acılı aileye teslim edildi.
OKULDA MATEM VAR
Okuduğu Nurdağı Anadolu İmam hatip Lisesinde büyük hüzün hakim. Haberi alınca büyük şok yaşayan arkadaşları ve öğretmenleri, olayın ardından derin üzüntü duyduklarını ifade etti. Kelebek’in okuduğu 11/B sınıfında sessizlik hakim olurken, arkadaşları ise kelebek’in oturduğu masa ve sıranın üzerine bir demet gül bıraktı. Kelebek’in oturduğu masa ve sırayı boş bırakan arkadaşları, ” Mustafa Ali, okulda sessiz sakin, kendi halinde biriydi. Çok mütevazi bir yapısı vardı. Haberi alınca şok olduk, büyük bir üzüntü duyduk” diye konuştu.
Öte yandan Mustafa Ali’nin, hayvancılıkla uğraşan ailesinin maddi durumunun iyi olmaması nedeniyle boş zamanlarında sürekli anne ve babasına yardım ettiği öğrenildi.

GÖZYAŞLARI ARASINDA DEFNEDİLDİ

Evlerinin ahırında süt sağarken elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden lise 2. Sınıf öğrencisinin cenazesi sayburun mezrasında kılınan cenaze namazının ardından sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenaze töreninde özellikle okul arkadaşları ve öğretmenlerinin katılmaları ise gözlerden kaçmadı.

 

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*