Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

MİLLİ EĞİTİMDEN İLKÖĞRETİM MESAJI

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım İlk öğretim Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım İlk öğretim Haftası dolayısıyla  yayınladığı mesajında; Ulu önder Atatürk: ’En büyük mesele eğitim meselesidir, ne pahasına olursa olsun eğitim alanında başarıya ulaşmak gerekir,  kurtuluş ancak bu yolla olur’. Diyerek eğitime verdiği önemi belirtmiştir. Yüce dinimizin ilk emri: “Oku, Seni yaratan Allah’ın adıyla oku.“ olmuştur.

Ülkemizde 18 milyon öğrenci, bir milyon öğretmen yaklaşık olarak 19 milyon insan eğitim ile direk ilgilidir. Bu rakam birçok ülkenin nüfusundan fazladır. Dolayısıyla eğitim her bireyi ve her aileyi ilgilendiren bir meseledir. Başka bir ifadeyle eğitim yalnızca eğitimcilerin meselesi değil, herkesin ortak meselesidir.

Bakanlığımız öğrencilerin okullara uyumlarını sağlamak amacıyla okulöncesi, 1, 5 ve 9. Sınıf öğrencilerini yeni okullara uyum amacıyla okulların açılmasında bir hafta önce okullara almıştır.

Nurdağı ilçemizde 9.250 öğrenci ve 554 öğretmen 2 anaokulu, 20 ilkokul, 8 ortaokul,8 ilköğretim kurumu ve 6 lisemiz, HEM, 5 özel eğitim kurumu olarak hizmet vermekteyiz

Sevgili öğrenciler: Bakanlığımız 2003 yılından buyana Temel Eğitim öğrencilerinin, 2006 yılından bu yana da ortaöğretim okulu öğrencilerinin ders kitaplarını ücretsiz olarak vermektedir. 2009 yılından itibaren de açık öğretim okullarının kitaplarını ücretsiz olarak dağıtmaktadır. Bu yılda ders kitaplarını ücretsiz olarak vermiştir. Özel okulları teşvik amacıyla başvuru yapanlara 2500-3500 TLnakit eğitim bursu verilmektedir. Artık ezberci ve evetçi değil, analiz ve sentez edebilen, sebep-sonuç ilişkisi kurarak öğrenen öğrenci ve öğrenme merkezli bir eğitim anlayışı vardır.

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım , Atatürk’ün’ Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.’ vecizesiyle güvenini belirttiği değerli öğretmenler. Değişen yeni müfredat programında öğretmenin rolü: öğrenciyi yönlendirme, etkin hale getirmek, araştırma ve incelemeye teşvik etmektir. Öğrenciye rehberlik yapmaktır. Öğrencilerimizi yerli, milli ve dini değerlere bağlı olarak yetiştirmeliyiz.

Kıymetli Veliler: çocuklarımızın başarısı için hep birlikte çaba ve iş birliği içerisinde ülke ödevimizi yapmak durumundayız. Hz. Ali’nin dediği gibi: çocuklarımızı içinde yaşadığımız zamana göre değil, onların yaşayacağı zamana göre hazırlamalıyız. Bismarck’ın dediği gibi: çocuklarınıza bırakacağınız en büyük üç miras: çalışmak, çalışmak ve çalışmak olmalıdır.

Milli Eğitim çalışmalarında bizleri destekleyen İlçe Kaymakamına, Belediye Başkanımıza,  tüm kamu kurum ve kuruluşlarına ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyoruz.

Yeni Eğitim ve Öğretimin Yılımızın öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve Ülkemiz insanlarına mutluluk, huzur ve başarılar getirmesini diliyorum, hayırlı ve uğurlu olsun diyorum.  Sevgi ve saygılar sunuyorum.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*