Pazar , 17 Ekim 2021
SONDAKİKA

MİNİK HÜSEYİN’İ KAYBETTİK

Nurdağında Yaşayan Deveci ailesinin küçük oğlu Minik Hüseyin Yaklaşık 6 ay boyunca sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybetti.

Nurdağında yaşayan ve asgari ücretle Çalışan Deveci ailesinin küçük oğlu Hüseyin bir süredir teşhiş konulamayan amansız bir hastalığın pençesinde Türkiye genelindeki tüm hastaneleri dolaştıktan sonra yine teşhis konulamayarak hayatını kaybetti.

İlçemizde yaşayan Deveci ailesinden Kerşm Deveci’nin 2 yaşındaki mink oğlu yaklaşık 1 yıl önce başlayan İshal, kusma nöbetleri sonrasında günden güne ailenin gözleri önünde erimeye başladı. Önceleri bugün yarın düzelir ümidi ile bekleyen aile sonrasında ise yavrularının gözleri önünde daha fazla erimesine izin vermemek için Önce Nurdağında Sonra Gaziantep’te hastaneye götürdüler, ama gittikleri hastanelerden aldıkları cevap ise maalesef içler acısıydı. Çünkü bu minik bedenin yakalandığı hastalığa hastaneler tarafından bir teşhis konulamamıştı.

Aile çocuklarını Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlere hastanelere götürmek ve orda dertlerine derman olmak istiyordu ama gel gör ki bu defada aileyi Fakirlik, ekonomik sıkıntılar yıkmıştı. Gazetemizde daha önce ailenin durumu ile ilgili yapılan haberler sonrasında aileye yol parası ..vb konularda yapılan  yardımlar sonrasında aile çocuklarını Ankara’ya hastaneye götürmüşler ama orada da hastalığına bir çare bulunamamıştı. Günlerce hatta aylarca süren Hastaneye gitgellerin içinde çocuklarının yaşaması için her türlü fedakarlığı yapan ailenin yaptıkları ve doktorların çabaları sonuçsuz kalıp minik Hüseyin yaşam mücadelesine daha fazla dayanamayarak hayata gözlerini yumdu.

Allah acılı Deveci ailesine sabır ihsan eylesin, başları sağ olsun.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*