Salı , 26 Ekim 2021
SONDAKİKA

NURDAĞI AKP’NİN Mİ MHP’NİN Mİ OLACAK?

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimlere Cumhur ittifakında olduğu gibi birlikte girmeye karar veren Ak Parti ve MHP arasında Nurdağı’nın ne olacağı merak konusu haline geldi.

Ak Partiden Nurdağı Belediye Başkan adayı olmak için 19 Belediye Başkan aday adayı Müracaat ederken, MHP’den ise 2 kişi belediye Başkan aday adaylığı için müracaat etmişti.

2002 Yılında Kurulduğu günden buyana Gaziantep Merkez ve ilçeleri arasında her seçimde en yüksek oy oranını Nurdağından alan Ak Parti ittifak için bu ilçeyi MHP’ye bırakacak mı? Yoksa daha önce Belediye Başkanlığını kazanan ve sonraki dönemlerde hep küçük oy farkları ile seçimi kaybeden ve ikinci olan ancak her zaman için iddialı olan MHP  Nurdağından vazmı geçecek? MHP Nurdağında aday çıkarmayıp Ak partinin adayını mı destekleyecek? İşte bu sorunlar ittifak’ın yeniden gündeme gelmesi ile birlikte vatandaşlar tarafından yeniden konuşulmaya başladı.

Nurdağı Gazetesi olarak yaptığımız araştırmalarda Ak Parti’nin Nurdağı için MHP  yetkililerine Ak parti’den MHP’li birisini aday açıklayalım. Meclis dağılımını birlikte organize edelim şeklinde bir önerinin olduğu bu öneriye MHP’nin de sıcak baktığı bize ulaşan duyumlar arasında.

Eğer Ak Parti Bu düşüncesini ak partiye Müracat etmiş aday adayları içerisinde ararsa bu durumda Eski MHP ilçe Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan aday adayı Hacı Mehmet Coşkun, MHP’li eski Fevzipaşa Belediye Başkanı Hasan Bal, ve Yine Sakçagözü eski MHP belde başkanı ve ak parti Belediye Başkan aday adayı Hasan Dilek ve Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım bu yarışta bir adım öne çıkıyorlar.

Yok mevcutlar dışında yeni bir isim arayışına gidilirse bu sürpriz ismin kim olacağı ise henüz belli değil.

Diğer bir formülde ise Ak Partinin güçlü isimlerinden birisi Olan Ökkeş Kavak’ın Ak Partiden aday gösterilmesi ve Başkan vekilliği için MHP’den bir isim istenmesi , meclisin ise birlikte dizayn edilmesi.

Nurdağı Gazetesi olarak Nurdağı özelinde yaptığımız çalışmalara göre hem Ak Partinin hemde MHP’nin Nurdağından Vazgeçmeyecekleri, ortak aday yada başkan, başkan yardımcısı ve meclis dağılım aritmetiğinde bir anlaşmaya varılmasının daha yakın bir ihtimal olduğu ortaya çıkıyor.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*