Pazar , 17 Ekim 2021
SONDAKİKA

NURDAGI MYO’YA ARAZİ TAHSİSİ YAPILDI

Nurdağı’nda Geçici binada hizmet veren Gaziantep Üniversitesi Nurdağı Meslek Yüksekokuluna yeni bina yapılması için 47 dönümlük hazine arazisi tahsis işlemi yapıldı.

22 Nisan 2009 tarihinde kurulan Gaziantep Üniversitesi Nurdağı Meslek Yüksekokulu , Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümünde; Organik Tarım Programı ile Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı, Park ve Bahçe Bitkileri Bölümünde ise Peyzaj ve Süs Bitkileri Programı olmak üzere toplam 3 programda 105 öğrenciyle eğitim öğretim hayatına başlamıştı.

2009 Yılından bu yana Nurdağı Belediyesine ait olan binada geçici olarak hizmet veren ve yeni binasını yapmak için arazi tahsis edilmesini bekleyen Nurdağı Meslek Yüksek okuluna İlçemiz Olucak mahallesi sınırları içerisinde hazineye ait olan 47 dönümlük arazi tahsisi yapıldı.

Nurdağı Meslek Yüksekokuluna arazi tahsis işlemi yapılması ile ilgili, Nurdağı İlçe Kaymakamı Lokman Düzgün, Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Şentürk, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hakkı Güler, Nüfus Müdürü İbrahim Demirci ile birlikte Nurdağı Meslek Yüksekokulu müdürü Mehmet Aytekin’i ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular.

Ziyarette Nurdağı Meslek Yüksekokuluna İlçemiz Olucak Mahallesi sınırları içerisinde 47 dönüm hazine arazisi tahsis işleminin tamamlandığını, Gaziantep Üniversitesinin İnşaat ihalesini tamamlamasının ardından yeni binanın inşaatının yapılmaya başlayacağını ifade ederek, Nurdağına ve Halkımıza hayırlı uğurlu olsun dedi.

Gaziantep Üniversitesi Nurdağı Meslek Yüksek okulu Müdürü Mehmet Aytekin ise, arazi tahsis işleminin yapılmasına çok sevindiğini ifade ederek, yeni binanın hem ilçe hem de yüksekokul açısından büyük bir önem taşıdığını bundan dolayı arazi tahsis işleminde emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini söyledi.

Yüksekokul Müdür Yardımcısı Kamil Mencik de, yüksekokul hakkında bilgi vererek, Organik Tarım, Beyaz süs Bitkileri ve Tıbbi Demotik Yetişticiliği bölümlerinde toplam 60 öğrenci bulunduğunu kaydetti. Yeni yapılacak bina ile birlikte 20 derslikte bin öğrenci kapasitesine ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.
Mencik, ayrıca üniversite öğrencilerine ilçede yurt yapılabilmesi için yönetmeliğe göre en az 500 öğrenci bulunması gerektiğini kaydetti.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*