Pazar , 17 Ekim 2021
SONDAKİKA

NURDAĞI YİNE BİRİNCİ OLDU

Ak Parti’nin 2002 yılında kuruluşundan buyana her seçimde Gaziantep’te birinci olan Nurdağı Belediye Başkan aday adayı sayısında’da birinciliği kimseye bırakmadı.

Gaziantep Genelindeki 10 Belediye için toplam 84 aday adayı başvuruda bulunurken Nurdağı belediye Başkanlığı için 17 resmi 2 Gayri resmi toplamda 19 müraacat ile Nurdağı her seçimde oy oranı  birinciliği ile elde ettiği tahtı aday adayı sayısında da hiç kimseye kaptırmadı.

Nurdağında Ak Partiden Belediye Başkan adayı olmak için Hacı Mehmet Coşkun, Ökkeş Kavak, Hasan Bal, Hasan Dilek, Musa Yıldırım, Fehmi Uçar, Atilla Özdemir, Kemal Belpınar, Mehmet Şentürk, Veysi Tekin, Ali Çavuşoğlu, Mehmet Şehmus Kaya, Mustafa Gökkaya, İsrafil Bahar,Halil İbrahim Ceylan, Mustafa Bahar, İbrahim Karaburç aday adaylığı başvurusunda bulunurken, Mevcut Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır ve İlçe Başkanı Mehmet Bali’de aday adayı gibiydiler.

Mevcut Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır Ak parti Genel merkezinin aldığı kararla aday adayı olarak değilde Belediye başkanından Memnun musunuz, değil misiniz şeklinde temayülde oylamaya tabi tutuldu.

İlçe Başkanı Mehmet Bali ise genel merkeze aday adaylığı dilekçesi verdiği ancak genel merkezden bir talimat gelmediği için görevinden istifa etmediği, ancak temayül yoklamasında partililerden kendi ismini yazmaları konusunda destek istediği gazetemize gelen bilgiler arasında.

Nurdağı ilçesinde 17 aday adayı yer alırken, Şehitkamil ve Oğuzeli ilçesi için ise 14’er aday adayı başvurusu oldu. İslahiye’de 12, Nizip ve Araban’da 7’şer aday ayı bulunurken, Şahinbey ve Karkamış belediyeleri için ise 4’er aday adayı yer aldı. Yavuzeli ilçesi için 3 kişi adaylığını açıklarken Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için ise 2 kişi müracaat etti.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*