Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

NURDAĞI YİNE BİRİNCİ OLDU

24 Haziran seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 76.05 oy aldı.

24 Haziran seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre  Nurdağı ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 76.05 oy aldı. Bu oran ile Gaziantep’te Erdoğan’ın en yüksek oy aldığı ilçe Nurdağı oldu.
kesin olmayan sonuçlara göre Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 bin 499 oy ile yüzde 76.05 oy oranına ulaşırken, Milletvekilliği seçiminde ise Ak Parti, 12 bin 210 oy ile yüzde 56.6 orana ulaştı. Bu sonuçlarla Nurdağı Gaziantep’te en çok oy oranına ulaşan ilçe oldu. Yüksek oy oranına rağmen ilçenin Milletvekili Adayı olan Yaşar Atılgan’ın seçilememesi ise ilçede burukluğa neden oldu.
Öte yandan Erdoğan’ın Türkiye’nin ilk Başkanı seçilmesi, ilçede davul, zurna çalınarak ve havai fişekler atılarak kutlandı. Kutlamalara katılan Nurdağı Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır ise yaptığı konuşmada, destek verenlere teşekkür ederek, başarıda herkesin payın olduğunu söyledi.

Ak Parti Nurdağı ilçe Başkanı Mehmet Bali ise 24 Haziran seçimlerinin ülkenin kaderi açısından çok önemli olduğunu bildiklerini ve bu bilinçle çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek, bizler gece gündüz demeksizin hem Cumhurbaşkanımızın hemde partimizin başarısı için çalıştık. Allah’a şükürler olsun ki milletimiz yüzümüzü kara çıkarmadı. Hem Başkanlıkta Hemde parti bazında Nurdağında birinci olduk. Nurdağı birinciliği ile yetinmeyip Gaziantep’te de birinci olduk. Gaziantep’te birinciliği bizlere yaşatan değerli partililerimize ve hemşerilerimize teşekkür ederim. Şeklinde konuştu.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*