Pazar , 17 Ekim 2021
SONDAKİKA

NURDAĞINA OTOGAR BİRAN ÖNCE YAPILSIN

Nurdağında Otogar olmadığı için otobüslerin transit geçmeleri dolayısıyla otoban’da inmek zorunda kalan yolcular hayatlarını hiçe sayarak tellerin altından geçerek çevre yoluna iniyorlar.

Gaziantep-Nurdağı Çevre Otoban ‘da inmek zorunda kalan yolcular hayatlarını hiçe sayarak Güvenlik için yapılan tellerin altında geçerek ilçe merkezine ulaşıyorlar.

Nurdağı-Gaziantep Otobanını kullanan Şehirlerarası yolcu otobüsleri ilçe merkezine uğramadan transit geçmesi nedeniyle yolcular otobanda inmek zorunda kalıyor. Otobanda inen yolcular hayatlarını hiçe sayarak güvenlik için çekilen tel örgülerin altında bir birlerine yardım ederek geçip, yaklaşık 1 kilometre yürüdükten sonra ilçe merkezine ulaşıyorlar. İlçeye otogar yapılsın ya da şehirlerarası çalışan yolcu otobüsleri ilçe merkezine uğrasın diyen telleri geçmek zorunda kalan Gençler,” gerek Gaziantep yönünde, gerekse Adana yönünde gelirken, ilçe merkezine uğrayan yolcu otobüsü olmadığı için transit geçen yolcu otobüsleriyle yolculuk yapmak zorunda kaldıklarını, tam Nurdağı’na geldiklerinde otobanda inerek tehlikeli ve yasak olmasına rağmen tellerin altında geçerek, yaklaşık 20 metre aşağıya inip evimize gitmek zorunda kalıyoruz diyerek yetkililerden konuyla ilgili çözüm bulmalarını istiyoruz” dediler.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*