Pazar , 17 Ekim 2021
SONDAKİKA

NURDAĞINDA BARIŞ RÜZGARLARI ESİYOR

İlçemizde son dönemlerde yaşanan en büyük güzellik ilçemizde uzun zamandır küs olan veya husumetli olan ailelerin barıştırılması ile başlayan barış rüzgarları oldu.

Birkaç ay önce Nurdağı ilçemize bağlı Sakçagözü mahallesinde yaklaşık 20 yıl önce Güneş ve Saygılı aileleri arasında başlayan kan davası Nurdagı Belediye başkanı Mehmet Yıldırır ve Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün’ün ve ilçenin ileri gelenlerinin araya girmesi sonrasında sona erdirilmiş ve Çakmak’ta barış yemeği düzenlenmişti. Bu güzel ve sevindirici olayın ardından Mübarek Kurban Bayramı öncesinde ilçemizdeki iki aile arasında daha barış rüzgarlarının esmesi bayram sevincimizi iki kat artırmış oldu.

Nurdağına bağlı Şatırhöyük Mahallesinin mezrası olan Altınevler Mahallesinde yaşayan Altunatmaz ailesi ve Yaylacık mahallesinde yaşayan Düzgün ailesinin  fertleri arasındaki küskünlükler ortadan kaldırılarak barış yemekleri verildi.

Yaklaşık 3 yıldır birbirleri ile konuşmayan ve küs olan İlçemizin yaylacık mahallesinde yaşayan Yaylacık Mahalle Muhtarı Bünyamin Başarıcı ve Emekli Güvenlik Koruyucusu Osman Başarıcının aileleri arasındaki husumetin sona erdirilmesi için İlçe Kaymakamı Lokman Düzgün ve Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır, aile fertleri ile tek tek göşürerek aslında akraba olan ama küs olan bu iki ailenin barışmasını sağladılar.

Kaymakam ve Belediye Başkanının görüşmeleri sonrasında Barışmaya karar veren Başarıcı ailesine verilen barış yemeğine İlçe Kaymakamı Lokman Düzgün ve Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır ve ilçenin ileri gelenlerinden bazı kişiler katıldılar. Verilen Barış yemeğinde aralarında husumet olan Yaylacık mahallesi Muhtarı Bünyamin Başarıcı ve emekli Güvenlik korucusu Osman Başarıcı’nın el sıkışmasının ardından husumet ortadan kalkarak dostluğa dönüştü.iki ailenin ileri gelenleri dostluğun ve barışın kalıcı olması ilçede barış rüzgarlarının esmesi ve küskünlüklerin son bulması temennisinde bulundular.

İlçemizdeki bir başka Barış ise Altınevler Mahallesinde yaşandı. Altınevler mahallesinde oturan Altunatmaz ailesi arasındaki olan husumet’te araya giren ilçe Kaymakamı Lokman Düzgün ve Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır’ın girişimleri sonrasında son buldu. Aile fertleri barış yemeğinde bir araya gelerek dostluğun daim olması temennisinde bulundular.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*