Pazar , 17 Ekim 2021
SONDAKİKA

NURDAĞINDA OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ

Cumnurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Eşinin öncülüğünde ülke genelinde başlatılan okuma yazma seferberliğine Nurdağından ciddi destek.

Cumnurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Eşinin öncülüğünde ülke genelinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında Nurdağı atağa geçerek 36 kurs merkezinde 378 kişiye okuma yazma öğretilmesine yönelik çalışmayı başlattı. Hedef okur yazar olmayan kalmayana kadar eğitime devam etmek.

Nurdağı  Kaymakamı Lokman DÜZGÜN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM, ilçemizdeki Okuryazarlık Seferberliği nedeniyle açılan Sakçagözü, Terken ve Kartal mahallelerindeki kurslar ile Merkezde  Kurudere ve Bahçelievler mahallelerindeki kursları ziyaret ettiler.

Kurs merkezi ziyaretlerinde Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan ve Eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan’ın başlatmış olduğu kampanyayı canı gönülden desteklediklerini belirten kaymakam Düzgün ve Milli Eğitim müdürü Yıldırım, Onların selamını getirdik dediler. Kursiyerlere kırtasiye paketleri verdiler. Kursiyerlere başarılar dilediler ve kurs ziyaretlerinin devam edeceğini belirttiler. Okul Müdürü ve muhtarlardan daha fazla gayret ve destek beklediklerini belirttiler.

Konu ile  ilgili açıklama yapan Nurdağı Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bey ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin öncülüğünde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında ilçemizde Eğitim startını vererek çalışmalara başlamış bulunmaktayız. Bu kapsamda ilçemizde şuan için 36 kurs merkezimizde 378 kursiyerimize eğitim verilmektedir dedi.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*