Salı , 26 Ekim 2021
SONDAKİKA

ÖGRENCİ SERVİSLERİNE DENETLEME

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde öğrenci servisi yapan araçların denetlenmesi yapıldı.

Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Yıldırım ve İlçe Milli Eğitim şube müdürü Halil Akyürek tarafından ilçe genelinde servis hizmeti sunan araçlar tek tek denetlendi.

Servis güzergahında bekleyen Milli Eğitim Müdürü Yıldırım ve Şube müdürü gelen servis araçlarını tek tek durdurarak dentleme yaptılar. Denetlemelerde araçlardaki öğrenci sayısı, yabancı yolcu olup olmadığı, hız kurallarına uyulup uyulmadığı gibi kriterler tek tek incelenerek notlar verildi. Genel olarak yapılan denetimler sonrasında servislere tam not verildi.

İlçe Müdürü Musa Yıldırım ve İlçe Milli Eğitim şube müdürü Halil Akyürek ile birlikte güzergahlarda bekleyerek okula giren araçlarda incelemelerde bulunarak şoför ve öğrencilerle sohbet etti.

Milli eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan uygulama öğrenci verileri ve öğretmenler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Servis sürücüleri ile yapılan denetlemelerden memnun olduklarını ifade ederek, bu tür denetimlerin sık sık yapılmasının servis taşımacılığına daha bir ciddiyet kazandıracağına inandıklarını bu uygulamadan dolayı ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkililerine teşekkür ettiklerini söylediler.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*