Çarşamba , 27 Ekim 2021
SONDAKİKA

Okul ve Morg Önünde Acı Bekleyiş!

Okul ve Morg Önünde Acı Bekleyiş!

Osmaniye’de, gezi dönüşü ilkokul öğrencileri, öğretmen ve velileri taşıyan midibüsün kazasında hayatını kaybedenler için İskenderun’da dört aynı noktada cenaze töreni düzenlenerek toprağa verileceği bildirildi.

 

Sabaha karşı İskenderun Devlet Hastanesi morguna kaldırılan cesetlerin çıkış işlemleri yapılırken, cenaze ailelerinin bazılarının de morg önünde sinir krizleri geçirdikleri gözlendi. Kazada ölenler ile yaralananların yakınları da hastane morgu önü ve bahçesinde bekleyişini sürdürüyor.

 

Kazada hayatını kaybeden öğrenciler Beritan Keyik, Bawer Keyik, Nehir Uludağ, Bahadır Karakurt, Yağmur Keskin, Umut Ayas, veliler Meral Sarı, Sultan Keyik, Sevgi Ayas, Nur Seviner ve Müzeyyen Keskin ile şoför Feruşah Eşen’in cenazeleri İskenderun Devlet Hastanesi Morgundaki işlemlerin tamamlanması bekleniyor.

 

Kaza için dün gece olay yerine ulaşan Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın da İskenderun Devlet Hastanesi Morgu’na gelmesi bekleniyor.

 

Bu arada Şekereli Pembe ailesinin küçük kızları Merve Pembe’nin cenazesi ise defnetmek üzere sabah erken saatlerde morgdan alınarak toprağa verildiği 3/A Sınıf öğretmeni Ahmet Cebeci’nin de Adana Adli Tıp’taki cenazesi ailesi tarafından alınarak memleketi Giresun’a götürdüğü öğrenildi.

 

İskenderun Beş Temmuz İlkokulu kazada yaşamını yitiren öğrenci, veli ve öğretmenin yasıyla bugün tatil edildi. Okula gelenler de geri gönderiliyor. Bu arada toplu cenaze töreni ailelerin istememesi üzerine iptal edildi.

 

BİR AİLEDEN ÜÇ CENAZE!

Kazada yaşamını yitiren Anne Sultan Keyik ile çocukları Beritan ve Bawer Keyik’in cenazeleri Buluttepe’den kaldırılacak. Sağlık Bakanı Recep Aktağ ve Vali Ercan Topaca da Keyik ailesinin Buluttepe’deki evine taziye ziyareti gerçekleştirdi. Aynı aileden anne ve iki çocuğunun cenazeleri Çankaya Asri Mezarlığında öğlen namazına mütakip toprağa verilecek. Bu arada morgdan alınan cenazeler Karağaç, Çankaya ve Kaptan Mehmet Paşa Camiinde kılınacak öğlen namazının ardından toprağa verilecek.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Fahrettin Tagar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*