Salı , 7 Aralık 2021
SONDAKİKA

OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ

Nurdağında ilçede okur yazarlık oranının arttırılması için okuma yazma seferberliği çalışması yapıldı.

İlçemiz Anadolu İmam Hatip Lisesi Şehit Astsubay Ömer Halis Demir Konferans Salonunda 16.02.2018 Cuma Günü saat 10.00’da toplantı yapıldı.

Toplantıya İlçe Kaymakamı Lokman DÜZGÜN, Belediye Başkan Vekili Ekrem ŞENTÜRK,İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM, daire amirleri, okul müdürleri ve Muhtarlar katıldı. Saygı duruşu Ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İlk konuşmayı ilçe Kaymakamı Lokman DÜZGÜN yaptı. Cumhurbaşkanımız ve eşleri öncülüğünde okuryazarlık seferberliği başlatıldığını belirterek buna destek vermemiz gerektiğini, bu çağda okuma yazma bilmemek kabul edilemez dedi.İşbirliği içerisinde çalışarak hedefe ulaşmalıyız dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM sunum yaptı. Sunumuna Afrindeki Mehmetçiklere başarılar dileyerek başladı.Cumhurbaşkanımız ve eşlerinin himayelerindeki okuryazarlık seferberliğine sahip çıkmalıyız. İslamın ilk emri oku olmuştur.İlçede ve okullarda bu konuyla ilgili komisyonlar kuruldu. Muhtarlarda Öğretmenlere yardımcı olmalarını rica etti. Alan taramalarından sonra 5 Mart’ta bütün Türkiye’de kursların başlayacağını ve kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanacağını belirtti. Bu mücadelenin okumaz yazmaz kalmayıncaya kadar süreceğini belirtti. Kamu, STK, atanmış Ve seçilmişlerin işbirliği ile hedefe ulaşılacağını belirtti.

 

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*