Pazartesi , 6 Aralık 2021
SONDAKİKA

Polis Haftası Nurdağı’nda Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yıldönümü Nurdağı ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yıldönümü Nurdağı ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.
Nurdağı Hükümet Konağında düzenlenen törene İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Vahit Sağdıç, Nurdağı Belediye Başkan Vekili Ekrem Şentürk, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Astan, Kaymakamlık Yazı işler Müdürü Yunus BAHAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM İlçe Müftüsü Yusuf Ağbayram, Nurdağı Muhtarlar Dernek Başkanı Ali GÖĞEBAKAN, İlçe başkanları, sivil toplum örgütleri temsilcileri, polisler, aileleri ve vatandaşlar katıldı. Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından, saygı duruşunda bulunularak ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı.

İlçe Emniyet Müdürü Astan, “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini, temel hak ve hürriyetlerini korumayı, devletimizin bütünlüğüne yönelen her türlü tehdit ve tehlikelere karşı hukuk devleti ilkeleri doğrultusunda mücadele etmeyi kendisine görev edinen Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 173. yılını hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Suç işlenmesinin önlenmesi ve suçluların yakalanarak adalete teslim edilmesi polisimizin en asli görevidir. Polisimizin bu görevini icra ederken araç-gereç-donanım ve personel bakımından imkan ve kabiliyetlerinin tahkim edilmiş olması gerekir. Genelde Emniyet Teşkilatımız, son yıllarda bilişim teknolojileri ve teknik yapılanma noktasında dünya polis teşkilatları ile yarışır hale gelmiştir.
Bu vesile ile Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 173. yılını kutluyor, devlet ve milletimizin bekası uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, geride kalan dul ve yetimlerine, emekli ve gazilerimize şükranlarımı sunuyor, halen görevde olan emniyet mensuplarımıza da sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum” diye konuştu. Törenin ardından İlçe Emniyet müdürlüğünde kabul ve tebrikler yapıldı.
Kutlama etkinlikleri kapsamında ilçedeki şehitlik ziyaret edilerek, şehitler için mevlidi şerif okutuldu.

 

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*