Çarşamba , 27 Ekim 2021
SONDAKİKA

POLİSİMİZ 172. YAŞINDA

Türk Polis teşkılatının kuruluşunun 172. Yıldönümü kutlamaları ilçemizde yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Nurdağı Kaymakamlığı önünde başlayan kutlama törenlerine Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, Emniyet Müdür Vekili  Hacı Mustafa Arslan ve Protokol üyeleri, Şehit ve gazi aileleri ile vatandaşlar katıldılar.

Törenin sunuculuğunu polis Memuru Hacer Ertürk yaptı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Nurdağı İlçe Emniyet müdür vekili ve Emniyet amiri Hacı Mustafa Arslan, emniyet teşkilatının, üstün bir vazife anlayışıyla vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve refah içinde yaşaması için gece gündüz fedakarca görevlerini ifa ettiklerini belirtti. Ayrıca huzur ve güvenin etkin ve kalıcı hale getirilmesi teknik ve teknolojik imkanların suçla mücadelede kullanılması, tüm teşkilat tarafından hukuk kurallarının uygulanması, eğitime önem verilmesi, her anlamda disipline riayet, kaliteli hizmet sunma anlayışı, vatandaşlarımızla saygı, sevgi ve güvene dayalı ilişkilerin geliştirilmesi ile mümkün olduğunu söyledi.

Tören Sonrasında Emniyet mensuplarını makamında kabul eden Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, polislere çay ikram ederek onlarla sohbet etti.

Sohbet konuşmasında, polislerin çok zor koşullar altında çalıştığını, onların da evi, çocukları, ailelerinin olduğunu, buna rağmen kendileri için değil ülkenin ve insanların bekasını düşünerek görev yaptıklarını ifade ederek, Allah Polisimize, askerimize zeval vermesin. Tırnaklarına taş değmesin. Her zaman dualarımız onlarla şeklinde konuştu.

Gün içerisinde ilçe Halkı ilçe Emniyet müdürlüğüne giderek polis teşkılatının polis gününü kutladı. Saat 16:00’da ise Nurdağı ilçe Emniyet amirliği tarafından Merkez Cami’de tüm şehit polislerimiz ve şehitlerimiz için mevlüt okutuldu.

Bizde Nurdağı Gazetesi olarak tüm polislerimizin Polis haftasını kutluyoruz.

 

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*