Çarşamba , 27 Ekim 2021
SONDAKİKA

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ25 ARALIK SOSYAL TESİSİNİ HİZMETE SUNDU

Şahinbey Belediyesi sosyal tesis zincirlerine bir halka daha ekledi. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu 25 Aralık Mahallesi’ne yaptırdığı 25 Aralık Sosyal Tesisini törenle vatandaşın hizmetine açtı.

25 Aralık Mahallesi’nde düzenlenen törene AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Canan Candemir Çelik, Abdulkadir Yüksel, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

HAYIRLI BİR HİZMET

AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, Gaziantep’in her mahallesinde yapılan hizmetlerin yansımasını gördüklerini belirterek,“ Şahinbey Belediyesi’nin yapmış olduğu bir hizmette daha hep beraberiz.İnşallah bu tesisimiz mahallemiz için hayırlı uğurlu olur. Burada taziyelerimizi ve taziye ziyaretlerimizi gerçekleştireceğimiz gibi bunun yanı sıra sosyal tesis olması hasebiyle içerisinde dersliklerin olduğu ve ilim çalışmalarının olduğu bir sosyal tesis olması nedeniyle gençlerimiz çocuklarımız ve kadınlarımız için çok hayırlı bir hizmet olacaktır. İnşallah mahalle sakinleri bu hizmetlerden en geniş şekilde istifade eder“ dedi.

TÜRKİYE’NİN EN İYİ BELEDİYE BAŞKANI

AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel, bu tesisin bir külliye gibi olduğunu belirterek,“Bu tesis ecdadın yaptığı gibi bir külliyeye dönüşmüş, Allah ondan razı olsun.  AK Parti’nin en önemli iki kalemi belediyeler ve sağlık hizmeti halk nezdinde fark yaratan icraatlarımızın olduğu alanlardır. Bunun en önemli örneğini de Gaziantep’te görüyoruz. Allaha şükürler olsun tartışmasız Türkiye’nin  en iyi belediye başkanı sayın Mehmet Tahmazoğlu’dur.  Bunu eski bir belediye başkanı kardeşiniz olarak söylüyorum. Onunla gurur duyuyorum. Her yerde de her alanda da Türkiye’nin neresine gidersek gidelim kendisini örnek gösteriyoruz. Allaha şükürler olsun bizleri hiçbir zaman utandırmadı. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ‘Biz Millete Efendi Olmaya Değil, Hizmetkâr Olmaya Geldik”. Bu gün 121. Taziye Salonumuz hizmete açıyoruz. Sıfırdan 121’e gelmişiz. Allah ondan Razı olsun. Sosyal Tesisimizin hayırlı olmasını dileyerek sizide belediye başkanımızda kutluyorum“ diye konuştu.

  1. TAZİYE SALONUMUZU AÇTIK

Açılışta konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “25 Aralık Mahallesi bizim önemsediğimiz mahallerden birisi. Mahallemize ihtiyacı olan taziye evimizi hizmete açmak için bir araya geldik. Baktığımızda şu konsept çok güzel, camimiz, sosyal tesisimiz, ve parkımız üçü bir arada. Bütün vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının hepsinin karşılandığı güzel bir mekana dönüştü.  Bütün ekiplerimizle beraber vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu maddi ve manevi her şeye koşuyoruz.  Vatandaşlarımızın isteği bizim için bir emirdir. Doğumdan ölüme kadar belediyecilik devam ediyor. Hoş Geldin Bebek Projesiyle yeni doğan bebekleri evlerinde ziyaret edip annelere eğitim verip hediyeler veriyoruz. Evlilik Okulu ile evlenecek çiftlere eğitim vererek çamaşır makinası hediye ediyoruz. Yine sosyal tesislerimizde gençlerimiz için eğitimlerimiz devam ediyor. Ve yine insanların en acılı gününde taziye evlerimizde ve taziye çadırlarımızla vatandaşlarımızın hizmetindeyiz.  Sıfırdan başladığımız yolda şu anda 121’inci taziye salonumuzu açıyoruz. Bunun yanı sıra 8 tane daha inşaatı devam eden taziye salonumuz bulunuyor. Buralarda Kur’an kursları ve sohbetler olacak.Ayrıca geniş taziye salonları, yemek bölümü, abdest alma bölümü ve mutfağı ile güzel bir mekana dönüştü. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum“ dedi.

25 Aralık Mahalle Muhtarı Battal Yaşar, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun kendilerine her zaman yardımcı olduğunu ifade etti.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*