Salı , 26 Ekim 2021
SONDAKİKA

ŞAİR İMAM’DAN HOLLANDAYA TEPKİ

Nurdağı İlçesine Bağlı Şatırhöyük mahallesinde imam olarak görev yapan 56 yaşındaki Murat Tuğ Almanya ve Hollanda’da son zamanlarda yaşanan olaylara karşı tepkisini yazdığı şiirle dile getirdi.

Nurdağı ilçemize Bağlı Şatırhöyük Mahelesi Merkez camiinde imam olarak görev yapan ve yazdığı milli manevi şiirleri ile dikkatleri üzerine çeken Şair imam 56 yaşındaki Murat Tuğ, refarandum dolayısıyla Almanya ve Hollandaya giden Türk bakanlara yapılan muameleler ve haksız davranışlar karşısında tepkisini yazdığı 7 kıtalık şiir ile dile getirdi.
Vatan Şairi Tug, Ey Avrupa” başlığıyla yazdığı şiirle 16 nisan’da yapılacak referandum a atıfta bulanarak, Almanya, Hollanda gibi Avrupa ülkelerini tepkisini dile getiriyor.
En son Hollanda’nın türk bakanlara karşı sergilediği tavırlara çok üzüldüğünü belirten Tug, “Bunlar bir anda dudaklarımdan döküldü ve kaleme aldım. Bu yaptıkları her Türk vatandaşı gibi beni de çok üzdü. Tepkimi böyle ifade etmek istedim. Ama bu ülkelerin gözü bizim birlik ve beraberliğimizde. Bizi bölmeye çalışıyor. Eğer ki, daha da kenetlenir ve saflarımızı sıklaştırırsak, bu Avrupa ülkelerine vereceğimiz en güzel cevap olur” dedi.
Tug, 12 kıtaya çıkaracağı şiirine klip çekip, sosyal medyada da paylaşmak istediğini sözlerine ekledi.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında Nurdağı Gazetesi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*